Trwa budowa nowoczesnej fabryki opon Nokian Tyres w USA | MOTOFAKTOR

Trwa budowa nowoczesnej fabryki opon Nokian Tyres w USA

person Adrian Januszkiewicz 8/03/2019

W szybkim tempie postępuje budowa pierwszej fabryki Nokian Tyres w Ameryce Północnej.

Prace przebiegają zgodnie z planem, a produkcja opon do zastosowań komercyjnych ma rozpocząć się w roku 2020. Elewacja hali produkcyjnej i obiektu mieszczącego miksery do mieszanek gumowych są już prawie ukończone. Obecnie trwa instalacja technologii przemysłowych najwyższej klasy. Ze względu na duży stopień automatyzacji, fabryka opon w Dayton będzie jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu na świecie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa w jakim postępują prace. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby budowa została ukończona zgodnie z planem. Realizacja tego projektu we współpracy z tak wieloma wspaniałymi partnerami jest dla nas prawdziwym przywilejem. David Korda Facility Design and Construction Manager w Nokian Tyres

 

Na terenie wartego 360 milionów dolarów obiektu o powierzchni 830 000 stóp kwadratowych produkowane będą opony na potrzeby klientów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dzięki nowej fabryce, firma będzie mogła zdwoić wysiłki na rzecz tworzenia bezpiecznych produktów i wdrażania zrównoważonych procesów. Około 200 robotników pracuje codziennie na placu budowy pierwszej w Ameryce Płn. fabryki Nokian Tyres wspierając jednocześnie lokalną gospodarkę.

Wizualizacja fabryki w Dayton

Obiekt w Dayton będzie dla Nokian Tyres kolejnym krokiem w stronę osiągnięcia celu jakim jest podwojenie sprzedaży na terenie Ameryki Płn. do roku 2023. Nowa fabryka będzie specjalizować się w produkcji całorocznych opon przeznaczonych głównie do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych typowych dla terenu Ameryki Płn. Poprzez zwiększenie pojemności magazynowej i możliwości produkcyjnych firmy nowy zakład pozwoli na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na rynku północnoamerykańskim. Oprócz produkcji czterech milionów opon rocznie nowy obiekt umożliwi także przechowywanie aż 600 000 opon w znajdującym się na miejscu centrum dystrybucyjnym.

 

W lutym bieżącego roku rozpoczęła się pierwsza tura rekrutacji do pracy w powstającej jeszcze fabryce. Firma planuje zatrudnić na początku około 50 pracowników i dalsze 150 do końca roku. Członkowie zespołów przejdą serię intensywnych szkoleń zarówno na terenie nowego obiektu jak i w zakładach produkcyjnych Nokian Tyres w Europie.

 

Fabryka opon w Dayton pozwoli uzupełnić zdolności produkcyjne istniejących już zakładów w Rosji i Finlandii umożliwiając firmie rozszerzenie swojej globalnej obecności. Dzięki zwiększeniu wolumenu produkcji każda z należących do Nokian Tyres fabryk opon będzie mogła dostosować produkcję do potrzeb rynków docelowych oraz zaoferować bardziej zróżnicowany asortyment i wyższą jakość obsługi klienta.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).