Toyota na szczycie listy najcenniejszych marek motoryzacyjnych Interbrand | MOTOFAKTOR

Toyota na szczycie listy najcenniejszych marek motoryzacyjnych Interbrand

person Adrian Januszkiewicz 24/10/2019

Już po raz 16. Toyota zajęła pierwsze miejsce w branży motoryzacyjnej w rankingu wartości marek Best Global Brands 2019 firmy Interbrand.

Jej wartość w ciągu roku wzrosła o 5% do 56,2 mld dolarów. W ogólnym zestawieniu najcenniejszych marek wszystkich branż Toyota zajmuje 7. miejsce, podobnie jak rok wcześniej.

 

Jak podkreślają eksperci Interbrand, Toyota opiera swoją pozycję na bogatej i zróżnicowanej gamie samochodów oferowanych na całym świecie. Marka podejmuje ogromny wysiłek w kierunku rozwoju niskoemisyjnej motoryzacji, przyczyniając się do stopniowego odejścia społeczeństwa od emisji węgla.

Toyota jest liderem niskoemisyjnych technologii, zarówno pod względem ich zaawansowania, jak i popularyzacji. Ponad 14 milionów hybryd naszej produkcji pozwoliło do tej pory uniknąć emisji ponad 90 milionów ton CO2. W naszej ofercie obok hybryd mieszczą się także hybrydy plug-in oraz auta elektryczne na wodór. O sile naszej marki – obok nowych technologii – decyduje także wysoka jakość, niezawodność i trwałość naszych samochodów. Robert Mularczyk PR Senior Manager Toyota Motor Poland

 

Toyota od wielu lat należy do ścisłej czołówki najcenniejszych marek na świecie, obok takich technologicznych potentatów jak Apple, Google, Amazon czy Microsoft. Wartość marki największego producenta zelektryfikowanych samochodów przewyższa wartość Facebooka, Intela czy IBM. Dominującą pozycję Toyoty w branży motoryzacyjnej potwierdzają także inne rankingi wartości marek.

 

Źródło: Toyota

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).