TOTAL i Peugeot opracują wspólnie prototyp LMH | MOTOFAKTOR

TOTAL i Peugeot opracują wspólnie prototyp LMH

person Adrian Januszkiewicz 24/09/2020

Z okazji 88. edycji wyścigu 24H Le Mans, firmy Peugeot i TOTAL oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie prac nad projektem "Le Mans Hypercar" (LMH).

Nowe przepisy zwiastujące początek nowej ery w najwyższej kategorii samochodach startujących w Mistrzostwach Świata w Wyścigach Długodystansowych (WEC), idealnie wpisują się w ideę transformacji energetycznej wpisanej w strategię firm TOTAL i Peugeot.

To wyścig, który stawia wysoko poprzeczkę zwycięzcy. Nasza marka trwale zapisała się w historii wyścigów, odnosząc trzy zwycięstwa, z których każde zostało okupione hektolitrami potu i łez, przynosząc jednocześnie niezapomniane chwile radości i pozwalając nam wspólnie z firmą TOTAL poczuć zespołowego ducha, który towarzyszy nam niezmiennie przez 25 lat współpracy. Jean Philippe Imparato Dyrektor Generalny marki Peugeot

 

Na wybór kategorii LMH złożyło się wiele czynników, w tym między innymi większa swoboda w zakresie aerodynamiki. Dzięki temu, we współpracy z Peugeot Design, możliwe ma być uwzględnienie detali stylistycznych charakterystycznych dla marki Peugeot. Współpraca już się rozpoczęła, a prezentacja pierwszych wyników zbiegła się w czasie z tegoroczną edycją wyścigu 24 godziny Le Mans. Pokazane szkice ujawniają pierwsze założenia koncepcyjne obejmujące linię stylistyczną nadwozia, a także pierwsze szczegóły dotyczące wymiarów pojazdu.

Peugeot we współpracy z firmą TOTAL zainaugurował w ten sposób prace nad stworzeniem hipersamochodu z napędem hybrydowym, którego design wyraża nową koncepcję osiągów, tzw. “Neo Performance”. Bolid będzie dysponował mocą 500 kW, a napęd będzie przenoszony na wszystkie cztery koła.

 

Po rozpoczęciu kolejnych etapów badań nad ogólną konstrukcją pojazdu, jego charakterystyką aerodynamiczną oraz po dokonaniu wyboru architektury silnika, kolejnym krokiem ma być określenie ostatecznej koncepcji architektury elektrycznej hipersamochodu oraz dopracowanie szczegółów napędu hybrydowego. Ten etap prac wymaga zaangażowania wszystkich działów technicznych Peugeot Sport.

Dla Peugeot Sport oznacza to zwrot w kierunku nowych źródeł energii, który dokonuje się również dzięki nowej linii hybrydowych samochodów drogowych o wyczynowych osiągach – Peugeot Sport Engineered, której pierwszym przedstawicielem jest nowy Peugeot 508.

 

Źródło: Peugeot

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).