Tomex Hamulce podsumowuje rok 2019 | MOTOFAKTOR

Tomex Hamulce podsumowuje rok 2019

person Adrian Januszkiewicz 7/01/2020

Firma Tomex Hamulce podsumowuje udany rok 2019 i już zapowiada nowości produktowe w roku bieżącym.

Pracowity, ale też udany, tak można nazwać miniony rok dla naszej firmy – powiedział Jacek Tomczyk, Dyrektor Handlowy Tomex Hamulce. W 2019 roku, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, premierę miały tarcze hamulcowe polskiej marki, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez rynek i przede wszystkim użytkowników jej produktów. Z tego też powodu, Tomex postanowił w 2020 roku podwoić swoją ofertę tego asortymentu.

 

W 2019 roku Tomex uruchomił wysokowydajną technologię HybriTech – hybrydowe prasowanie klocków hamulcowych. Klocki hamulcowe wykonane w tej technologii charakteryzują się mniejszym fadingiem temperaturowym, czyli spadkiem skuteczności hamowania w wysokiej temperaturze.

 

Ponadto takie prasowanie poprawia właściwości tłumiące kompozytu wpływając na składową histerezyjną siły tarcia (zmniejsza piski występujące podczas hamowania). Klocki te doskonale radziły sobie nie tylko podczas testów laboratoryjnych, ale także w trakcie ich mocnej eksploatacji na torach w Polsce, a także we Włoszech w trakcie tak zwanego testu 10 000 km, a obecnie znaleźć je już można na półkach dystrybutorów marki.

 

Rok 2019 był dla Tomexu bardzo pracowity także jeśli chodzi o rynki zewnętrzne, jego stoisko można było odwiedzić podczas targów w Dubaju, Bolonii, na evencie jego partnera w Bośni, a także na międzynarodowych targach EQUIP w Algierii. Tomex już teraz zaprasza wszystkich do odwiedzenia swojego stoiska w ostatni weekend marca podczas Poznań Motor Show oraz w maju na targach ProfiAuto Show, na których to premierę będzie miał nowy produkt skierowany w dużej mierze do użytkowników pojazdów ciężarowych.

 

Tomex zaznacza, że pragnie uczestniczyć aktywnie jako firma nie tylko w rozwoju rynku, ale także brać czynny udział w procesie szkoleń kierowców, aby stale poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach, o czym ma świadczyć m.in. obecność marki w pierwszą sobotę 2020 roku na Szkoleniu Bezpiecznej Jazdy, które odbyło się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy na Torze w Łodzi.

 

Źródło: Tomex

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).