Tester zawieszenia BILSTEIN w programie szkoleń dla mechaników | MOTOFAKTOR

Tester zawieszenia BILSTEIN w programie szkoleń dla mechaników

person Redakcja 6/09/2021

Gospodarzami jesiennej edycji mobilnego testera zawieszenia BILSTEIN są warsztaty z sieci Maxserwis, Motogama i Nexus Auto.

Od sześciu lat BILSTEIN prowadzi w Polsce akcję z bezpłatną kontrolą zawieszenia w samochodach osobowych i lekkich dostawczych. Dotychczas z takiej możliwości skorzystało ponad pięć tysięcy kierowców. Biorąc pod uwagę park zarejestrowanych pojazdów to zaledwie promil ogółu. Stąd decyzja o kontynuacji programu z każdorazową zmianą lokalizacji. Są to jednak zawsze niezależne warsztaty działające w sieci dystrybutorów marki BILSTEIN w naszym kraju.

 

Co w dotychczasowym podsumowaniu może zaskakiwać, to wyniki kontroli zawieszenia. Niemal w 93% kończyły się one oceną co najmniej zadowalającą. To istotna informacja zarówno ze względu na średni wiek pojazdu w Polsce, jak i bezpieczeństwa na drodze. Wciąż niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że amortyzatory są głównym łącznikiem nadwozia z kołem, a tym samym odpowiadają za jego trakcję.

Akcja z testerem zawieszenia BILSTEIN to ważny element naszego programu szkoleń dla mechaników. Na konkretnych przykładach, w większości samochodów klientów danego warsztatu, możemy omówić stan techniczny amortyzatorów. Do tego podpowiadamy jak prowadzić wstępną diagnozę na podstawie rozmowy z kierowcą. I dlaczego warto wcześniej podjąć adekwatne czynności serwisowe, a nie czekać na mechaniczne uszkodzenie tych części. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce

 

Mobilny tester zawieszenia to specjalnie skonstruowana platforma najazdowa. Badana jest na nim osobno przednia i tylna oś. Uzyskane wyniki pokazują stopień sprawności amortyzatora każdego koła. Co warte podkreślenia, nie zawsze odzwierciedlają faktyczny stan techniczny!

Wielokrotnie przyczyną negatywnych wskazań było nieprawidłowe ciśnienie w oponach. Wyrównanie do wartości podawanych przez producenta auta diametralnie zmieniały pierwotne oceny. To bardzo częsty błąd kierowcy, który powinien zauważyć i skontrolować mechanik podczas wstępnej diagnozy stanu technicznego zawieszenia. Może to się wydawać banalne, ale właśnie w taki sposób buduje się swoją renomę i zaufanie klientów. Andrzej Wojciech Buczek

Źródło: BILSTEIN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).