Tesla Muska już w kosmosie | MOTOFAKTOR

Tesla Muska już w kosmosie

person Adrian Januszkiewicz 7/02/2018

Premierowy wylot rakiety Falcon Heavy zaprojektowanej przez SpaceX Elona Muska przebiegł bez zakłóceń i wiśniowa Tesla Roadster ze Spacemanem na pokładzie jest w drodze na Marsa.

Według szacunków auto z pasażerem mają się znaleźć na czerwonej planecie w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

 

O 21:45 czasu polskiego doszło do długo wyczekiwanego startu rakiety Falocn Heavy z prywatną Teslą Roadster Elona Muska i manekinem na pokładzie. Całe przedsięwzięcie ma na celu przybliżyć ludzkość do możliwości osiedlenia się na Marsie w przyszłości. Jak zwykle Elon Musk podszedł do swojego projektu niekonwencjonalnie i poza samym wystrzeleniem rakiety doposażył ją w dodatkowy ładunek w postaci auta i manekina za jego kierownicą.

 

Transmisja ze startu rakiety na portalu YouTube przyciągnęła uwagę ponad 1,5 mln widzów, a nie tylko ten etap był jej godny. Ogromne wrażenie na ludziach zrobiło również lądowanie rakiet pomocniczych od Falcona Heavy’ego, które po osiągnięciu przez statek określonej wysokości odczepiły się i zmierzały na ziemię. Obie rakiety dochodząc do swojego lądowiska w Cape Canaveral wykonały w pełni zsynchronizowane lądowanie, co tylko dodało atrakcyjności całemu wydarzeniu.

 

Zarówno start całej rakiety, jak i lądowanie tych pomocniczych sfotografował Tom Cross z Teslarati. Kilka jego ujęć prezentujemy poniżej:

Niedługo po tym jak Tesla Roadster znalazła się już w kosmosie rozpoczęto transmisję z kamer rozmieszczonych dookoła pojazdu. Całe blisko 5-godzinne nagranie umieszczono na YouTube:

Jak stwierdził sam Musk na jednej z konferencji poprzedzających start Falcona Heavy’ego, spodziewa się, że już w 2024 roku będzie możliwe rozpoczęcie kolonizowania Marsa przez człowieka.

 

Zdjęcia: Tom Cross

Źródło: Teslarati

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).