Tenneco ze spadkiem przychodów w Q2 2020 | MOTOFAKTOR

Tenneco ze spadkiem przychodów w Q2 2020

person Adrian Januszkiewicz 6/08/2020

Tenneco odnotowało w II kwartale 2020 r. przychody w wysokości 2,6 mld dolarów, wobec 4,5 mld dolarów rok temu.

Wyłączając straty walutowe w wysokości 108 mln USD, całkowite przychody spadły o 39% w porównaniu z zeszłym rokiem, przy spadku przychodów z niższej produkcji lekkich pojazdów o 45%* w porównaniu z ubiegłym rokiem i innymi skutkami COVID-19. Przychody z tytułu wartości dodanej w drugim kwartale 2020 r. wyniosły 2,0 mld USD.

Wpływ pandemii w tym kwartale na biznes był poważny zarówno dla branży, jak i dla Tenneco. Odpowiedź zespołu Tenneco na całym świecie jest świadectwem ich oddania i odporności. Nasze zakłady produkcyjne bezpiecznie powróciły do ​​pracy przez cały kwartał zgodnie z lokalnymi i federalnymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia. Nasze myśli pozostają z członkami naszego zespołu, rodzinami i społecznościami, na które miał wpływ COVID-19, i nieustannie pracujemy nad tym, aby byli zdrowi, zarówno w pracy, jak i poza nim. Brian Kesseler dyrektor generalny firmy Tenneco

 

Spółka odnotowała stratę netto za drugi kwartał 2020 r. w wysokości 350 mln USD, czyli (4,30 USD) na akcję rozwodnioną. Uwzględniając niepieniężne obciążenie w wysokości 113 mln USD, związane głównie z projektem restrukturyzacji w swojej sieci dystrybucji na rynku wtórnym w Ameryce Północnej, spółka odnotowała stratę EBIT w wysokości 375 mln USD za drugi kwartał 2020 r.

 

Po skorygowaniu EBITDA w drugim kwartale 2020 r. wyniosła 8 mln USD przy stracie EBIT w wysokości 149 mln USD. Skorygowana strata netto wyniosła 175 mln USD, czyli (2,15 USD) na akcję rozwodnioną.

 

Płynność spółki pozostała solidna, z saldami gotówkowymi na poziomie 1,37 miliarda USD na dzień 30 czerwca 2020 r. Na podstawie dostępnych prognoz branżowych i szacunków Spółki, uważa ona, że posiada odpowiednią płynność, aby przetrwać obecny spadek i oczekuje wyższego popytu i poziomu produkcji w ciągu kilku następnych lat.

Szybkie i skuteczne działania zespołu Tenneco w celu obniżenia kosztów i zachowania płynności umożliwiły firmie dobre reagowanie w bardzo trudnym środowisku. Nasz globalny zasięg i zróżnicowane rynki końcowe, które obsługujemy, pozwoliły nam zrównoważyć część spadku popytu na produkcję lekkich pojazdów w kwartale. Zyski i wyniki pieniężne były napędzane przez efektywne dostosowywanie naszej struktury kosztów i kapitału obrotowego za pomocą zarówno działań strukturalnych, jak i tymczasowych. Brian Kesseler

 

* Źródło: Prognoza globalnej produkcji lekkich pojazdów IHS Automotive z lipca 2020 r.

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).