Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS | MOTOFAKTOR

Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS

person Adrian Januszkiewicz 22/01/2020

Nowoczesny komputerowy system pomiarowy geometrii Techno Vector 7 3D, oferowany przez ProfiAuto, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS.

Techno Vector 7 3D otrzymał certyfikat ITS Z/15/026/19 w rezultacie badań przeprowadzonych w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie. Urządzenie pozwala na precyzyjną kontrolę parametrów kół i osi w samochodach z felgami w zakresie od 12″ do 26″. Może być używane zarówno na stanowisku kanałowym, jak i podnośniku diagnostycznym lub czterokolumnowym. Jego działanie opiera się na pomiarze odległości i zależności kątowych parametrów określających położenie osi i kół samochodu.

 

Kontrola odbywa się przy użyciu zaawansowanych kamer pracujących w podczerwieni oraz specjalnych tarcz o wzorze szachownicy. Po wykonaniu zdjęć, system umieszcza pojazd w przestrzeni trójwymiarowej i obrazuje parametry geometrii. Baza danych korzysta z systemów TechnoCar i Auto Data, a w jej zasobach znajduje się obecnie około 39 tysięcy modeli pojazdów, wraz ze szczegółowymi danymi.

 

Urządzenia w systemie Techno Vector 7 pozwalają zmierzyć następujące parametry:

 

  • całkowitą i połówkową zbieżność kół,
  • kąty pochylenia kół,
  • kąty przesunięcia koła, osi, śladowość,
  • kąty osi symetrii i przesunięcia osi oraz kół względem osi symetrii,
  • kąty pochylenia osi sworznia zwrotnicy/kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy SAI/KPI,
  • kąty Ackermanna,
  • centrowanie pojazdu, kąt znoszenia.

 

Urządzenie pokazuje stan pojazdu w czasie rzeczywistym, a dzięki grafice 3D można łatwiej i szybciej regulować poszczególne elementy. Wyniki są na bieżąco porównywane z danymi producenta pojazdu. Cała obsługa jest prosta i odbywa się przy pomocy małego pilota radiowego. Atutem Techno Vector 7 jest nowoczesny system wizyjny „Wide Scope”. Zapewnia on szeroki zakres wysokości podnoszenia pojazdu 200-1800 mm, który nie ma elementów ruchomych, co zapewnia jedną z najlepszych na rynku dokładność pomiarów.

Techno Vector 7 3D dostępny jest w wersji tradycyjnej w kształcie litery „T”, w wersji możliwej do zamontowania naściennie oraz jako urządzenie mobilne.

 

Źródło: ProfiAuto

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).