TecAlliance podnosi jakość danych katalogu TecDoc | MOTOFAKTOR

TecAlliance podnosi jakość danych katalogu TecDoc

person Redakcja 18/03/2022

TecAlliance pracuje nad szeregiem środków mających na celu podniesienie jakości danych w katalogu TecDoc do doskonałego poziomu.

W ramach szerokiej inicjatywy dotyczącej jakości danych, TecAlliance wprowadził nowy zestaw zasad dla dostawców danych TecDoc z dodatkowymi zaleceniami, wskaźnikami KPI i walidacjami. W szczególności wzięto pod uwagę wnioski z „Warsztatów jakości TecDoc”, które TecAlliance regularnie organizuje z dostawcami danych i użytkownikami danych oraz ich dostawcami usług.

Inwestycja w jakość danych opłaca się

Markus Leister, który kieruje działem „Global Data” w TMD Friction, jest przekonany, że wspólna praca nad jakością danych jest ważną inwestycją dla sukcesu wszystkich zaangażowanych podmiotów na niezależnym rynku motoryzacyjnym.

Zawsze staramy się działać w sposób bardzo zorientowany na klienta, i ze swojej strony jesteśmy zadowoleni, że TecAlliance zainicjował te działania. Bardzo pomocna była oferta warsztatów DQM. Są one okazją do wzajemnych dyskusji na różne tematy. W ostatecznym rozrachunku pozwala nam to wypracować lepsze rozwiązanie dla naszego wspólnego klienta, handlu detalicznego. Z pewnością zdajemy sobie również sprawę z tego, że czasami mamy do czynienia z ogromnym nakładem pracy. Ale warto podjąć ten ogromny wysiłek, aby jakość naszych danych ostatecznie osiągnęła wyższy poziom. Nagroda Premier Data Supplier świadczy o tym, że wyróżniasz się na rynku jakością swoich danych. Markus Leister TMD Friction

Zadowoleni klienci to mniej zwrotów

Wysiłki zmierzające do poprawy danych katalogowych są dostrzegane i cenione w handlu detalicznym.

Cieszymy się z wszelkich narzędzi, które pozwalają oferować naszym partnerom lepsze i bardziej niezawodne usługi. Dane, a zwłaszcza ich jakość, mają kluczowe znaczenie dla każdej firmy w XXI wieku. Mają duży wpływ na decyzję o zakupie. A lepsza jakość danych może również prowadzić do zmniejszenia ilości zwrotów, co jest głównym utrudnieniem na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Marcelo Silva dyrektor zarządzający AutoDelta, jednego z najważniejszych dystrybutorów w Portugalii

Ponad 75 procent marek dostarcza bardzo dobre lub doskonałe dane katalogowe

Podczas ostatniej oceny jakości danych w TecDoc Catalogue w marcu 2022 r., 192 marki reprezentowane w katalogu zostały uznane przez TecAlliance jako „Premier Data Suppliers” (PDS). Wymagania, które muszą spełnić dostawcy danych, aby otrzymać tę nagrodę premium, są bardzo wysokie i są stale dostosowywane do nowych wymagań rynku.

Dzięki statusowi PDS zapewniamy, że jakość nie zostanie obniżona i że wyróżnienie „Premier Data Supplier” również zachowa swoją wartość. Z tego powodu walidacja sprawdza nie tylko przejrzystość danych, ale także ich zawartość. Jürgen Mehlis Executive Vice President Data Manager ds. produktów w firmie TecAlliance

 

Ukierunkowane rozszerzenia w standardzie danych TecDoc zawierają między innymi precyzyjne specyfikacje, które atrybuty rozróżnienia mogą dla każdego produktu stosować dostawcy danych. Oznacza to, że np. wszyscy dostawcy muszą używać tego samego atrybutu TecDoc „Średnica zewnętrzna [mm]” do opisania średnicy tarczy hamulcowej, co znacznie zwiększa porównywalność produktów w katalogach IAM. Wcześniej dostawcy używali do 20 różnych atrybutów TecDoc, aby dostarczyć te same informacje.

 

Oprócz marek PDS, kolejne 546 marek spełnia wymagania certyfikacji jako „Certified Data Supplier”. W tym przypadku sprawdzane jest, czy dostarczone dane katalogowe odpowiadają specyfikacjom uznanego na całym świecie standardu TecDoc.

 

Źródło: TecAlliance

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).