System Virtual Compound Design Hankooka wyróżniony | MOTOFAKTOR

System Virtual Compound Design Hankooka wyróżniony

person Adrian Januszkiewicz 8/10/2020

System Virtual Compound Design (VCD) Hankooka otrzymał nagrodę "Highly Commended" w kategorii "Produkcja opon - Producent” podczas gali Journey to Automation Awards (J2A Awards).

Firma Hankook została nagrodzona podczas gali Journey to Automation Awards (J2A Awards). Nagroda “Highly Commended”, przyznawana przez European Rubber Journal (ERJ), jedną z wiodących na świecie publikacji w branży motoryzacyjnej, jest wyrazem uznania dla producentów opon za automatyzację i transformację cyfrową.

 

Podczas ceremonii inauguracyjnej z uznaniem spotkał się system Virtual Compound Design (VCD) firmy Hankook, który poprzez analizę przeprowadzaną przez sztuczną inteligencję (AI) przewiduje właściwości mieszanek opon i znajduje optymalne ich połączenie.

 

Stworzony w 2015 roku system VCD w założeniu miał położyć podwaliny pod projektowanie opon z wykorzystaniem AI. Firma Hankook gromadziła różne dane z poprzednich badań dotyczących opon tworzonych przez AI i przeprowadziła szereg analiz w celu sprawdzenia, czy uzyskała “duże zbiory danych” i czy możliwe jest korzystanie ze sztucznej inteligencji.

 

W kolejnych latach firma Hankook współpracowała z prestiżowym Koreańskim Instytutem Zaawansowanej Nauki i Technologii (KAIST) nad rozwojem stworzonego przez siebie modelu sztucznej inteligencji. Współpraca ta doprowadziła do zwiększenia dokładności dzięki zastosowaniu nowej technologii sztucznej inteligencji, takiej jak automatyczne uczenie maszynowe (Auto-ML).

 

Następnie zintegrowano Amazon Web Services ze wszystkimi procesami, umożliwiając Hankook przechowywanie, przetwarzanie i analizę ogromnych ilości danych, takich jak te zebrane z systemu VCD. Firma Hankook planuje stopniowe integrowanie systemu AI w swój złożony proces projektowania i tworzenia. Rozpoczęcie ma nastąpić w przyszłym roku, a ukończenie projektowania wirtualnych złożonych komponentów planowane jest do 2023 roku.

Jesteśmy zaszczyceni uznaniem dla wyzwania, jakie podejmujemy, aby zmienić przyszłość mobilności i poprzez transformację cyfrową badać nieskończone możliwości. Wierzymy, że nasze przekonanie do kontynuowania tego nowego przedsięwzięcia nie tylko zmieni sposób, w jaki opony będą produkowane w przyszłości, ale wytworzy nowy paradygmat dla całego przemysłu motoryzacyjnego. Bonhee Ku Starszy Wiceprezes i Dyrektor Technologiczny of Hankook Tire & Technology Co., Ltd.

 

Hankook, oprócz systemu VCD, opracował wiele technologii opartych na sztucznej inteligencji, w tym proces automatycznej kontroli wykorzystujący AI i czujniki cyfrowe, a także system CMS+ (Hankook Condition Monitoring System Plus) przewidujący nieprawidłowości w obiektach.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).