Stellantis, Faurecia i Michelin obejmują równy udział kapitałowy w spółce Symbio | MOTOFAKTOR

Stellantis, Faurecia i Michelin obejmują równy udział kapitałowy w spółce Symbio

person Redakcja 17/05/2023

Faurecia, Michelin i Stellantis ogłosili podpisanie umowy dotyczącej nabycia przez każdą ze stron po 33,3% udziałów w spółce Symbio, działającej na rzecz mobilności wodorowej.

 

Ogłoszenie jest ważnym krokiem w kierunku dekarbonizacji branży mobilności i podkreśla technologiczną jakość firmy Symbio w zakresie innowacji związanych z systemami wodorowych ogniw paliwowych. Dodanie Stellantis jako udziałowca ma przyspieszyć rozwój Symbio w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych.

 

Carlos Tavares, dyrektor generalny Grupy Stellantis 04-2023
Carlos Tavares, dyrektor generalny Grupy Stellantis, Fot. TheNews2

Nabycie równego udziału kapitałowego w spółce Symbio wzmocni naszą pozycję lidera w dziedzinie pojazdów z napędem wodorowym, wspierając naszą produkcję samochodów dostawczych wyposażonych w ogniwa paliwowe we Francji, a także doskonale uzupełni nasze stale powiększające się portfolio samochodów z napędem w pełni elektrycznym – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Grupy Stellantis – W miarę jak nasz plan Dare Forward 2030 posuwa się naprzód i zmierzamy do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2038 roku, rozważamy każde dostępne nam narzędzie technologiczne do walki z globalnym ociepleniem. Wodorowe ogniwa paliwowe są niezbędne, a Symbio stanie się znaczącym graczem w walce o ochronę przyszłych pokoleń.

 

Symbio planuje produkować 50 000 ogniw paliwowych rocznie do 2025 roku, wykorzystując swoją supernowoczesną gigafabrykę Saint-Fons, która ma rozpocząć produkcję w drugiej połowie 2023 roku. W 2022 roku, spółka Symbio ogłosiła wdrożenie projektu HyMotive, mającego na celu przyspieszenie jej industrializacji i rozwoju przełomowych innowacji, projektu, który ma umożliwić firmie osiągnięcie całkowitej rocznej zdolności produkcyjnej we Francji na poziomie 100 000 systemów do 2028 roku, przy jednoczesnym utworzeniu 1 000 nowych miejsc pracy we Francji.

 

Cieszymy się z zawarcia tej transakcji, która dodatkowo zwiększy możliwości Symbio i dostarczy nowy impuls spółce joint venture. Symbio posiada teraz wszystkie narzędzia umożliwiające zwiększenie skali produkcji i rozszerzenie swojej pozycji lidera również poza Europę, w momencie gdy przemysł motoryzacyjny przyspiesza w kierunku zerowej emisji – powiedział Patrick Koller, dyrektor generalny spółki Faurecia – Zawarta umowa przynosi korzyści wszystkim stronom i pozwala spółce FORVIA potwierdzić swój status globalnego lidera w dziedzinie czystej mobilności.

 

Wejście kapitałowe Stellantis do Symbio jest bardzo mocnym motorem rozwoju dla naszej wspólnej spółki zależnej – powiedział Florent Menegaux, dyrektor generalny Michelin – Jest to również doskonałe potwierdzenie faktu, że technologia ogniw paliwowych jest niezbędna dla przemysłu motoryzacyjnego, aby odnieść sukces w elektryfikacji mobilności, zwłaszcza w przypadku profesjonalnych użytkowników. Stellantis jest już partnerem pierwszego wyboru i będzie wraz z nami kluczowym graczem w przyszłości. Ponadto transakcja ta utwierdza nas w przekonaniu, że wodór będzie jednym z najważniejszych rozwiązań w zakresie dekarbonizacji.

 

Sfinalizowanie transakcji jest planowane w trzecim kwartale 2023 roku, po uzyskaniu odpowiednich oficjalnych zatwierdzeń.

 

Źródło: Stellantis

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).