Startuje Kongres Nowej Mobilności 2021 | MOTOFAKTOR

Startuje Kongres Nowej Mobilności 2021

person Joanna Piszcz 6/10/2021

„Fit for 55”, program „Mój Elektryk”, rozwój prywatnej infrastruktury ładowania – to tylko niektóre tematy pierwszego dnia Kongresu Nowej Mobilności 2021.

Kongres Nowej Mobilności 2021 to II edycja największego w regionie CEE wydarzenia poświęconego rozwojowi zeroemisyjnego transportu. Konferencja obędzie się w dniach 7-8 października w przestrzeni łódzkiego EC1. Organizatorzy – Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź – spodziewają się rekordowej liczby 1000 uczestników, w tym kilkuset ekspertów i praktyków rynku oraz kilkudziesięciu wystawców.

 

Dla gości przygotowano ponad 50 merytorycznych spotkań w formule debat, sesji okrągłego stołu i warsztatów a także wiele wydarzeń towarzyszących, tj. premiery, wystawy i pokazy. Część merytoryczną Kongresu zainauguruje panel dyskusyjny „Pakiet Fit for 55 – jak wyzwanie może stać się szansą?” z udziałem Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łódź, Michała Kurtyki, Ministra Klimatu i Środowiska, Anny Clunes, Ambasador Wielkiej Brytanii, Juhy Ottman, Ambasadora Finlandii oraz Svena Steina, członka zarządu Volkswagen Group Polska.

„Fit for 55” jest potencjalnym game changerem dla całego sektora transportu w Unii Europejskiej. Jego wprowadzenie oznacza w praktyce koniec silnika spalinowego. Dla Polski, która dysponuje jednym z największych i najstarszych parków samochodowych w UE, oznacza nie tylko poważne wyzwanie, ale również szansę na przyspieszenie dekarbonizacji floty pojazdów. Podczas pierwszego dnia KNM 2021 skupimy się zarówno na „Fit for 55” , jak i innych zagadnieniach o strategicznym znaczeniu dla rozwoju elektromobilności zarówno w Polsce, jak i w całym regionie CEE. Maciej Mazur Dyrektor Zarządzający PSPA

 

Kongres Nowej Mobilności 2021 rozpocznie się niemal trzy miesiące po otwarciu pierwszego naboru w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój Elektryk”. W najbliższych tygodniach ma zostać uruchomiony kolejny nabór adresowany m.in. do przedsiębiorców.

 

KNM 2021 jest zatem doskonałą okazją do podsumowania, przedstawienie wniosków i rekomendacji związanych z systemem wsparcia nabywców samochodów elektrycznych w Polsce. W specjalnej sesji motoryzacyjnej na Kongresie poświęconej programowi „Mój Elektryk” wezmą udział zarówno przedstawiciele branży, jak i NFOŚiGW, w tym Wiceprezes Funduszu, Artur Lorkowski.

Przyspieszenie elektryfikacji sektora transportu w Polsce, wymaga nie tylko wsparcia rynku nowych pojazdów elektrycznych, ale i używanych. Od momentu przystąpienia do Unii Europejskiej, do Polski sprowadzono 16 mln samochodów, których średnia wieku wynosiła niemal 12 lat. Wielu Polaków po prostu nie stać na kupno pojazdu z salonu, dlatego podczas Kongresu Nowej Mobilności PSPA przedstawi opracowany we współpracy z OTOMOTO raport zawierający kompleksową propozycję systemu dofinansowania zakupu samochodów zeroemisyjnych pochodzących z rynku wtórnego. Podobne instrumenty subsydiów funkcjonują m.in. w Niderlandach, w Niemczech, we Francji i na Litwie. Maciej Mazur

 

Tego, czy Polska ma szansę dogonić kraje Europy Zachodniej w obszarze e-mobility, będzie można się dowiedzieć na panelu dyskusyjnym „Europa dwóch prędkości – czy jesteśmy skazani na wolniejsze tempo rozwoju zereomisyjnego transportu w regionie CEE?”. Podczas pierwszego dnia KNM 2021 eksperci omówią także kierunki rozwoju niepublicznej infrastruktury ładowania w Polsce.

 

W raporcie „Polish EV Outlook 2021” PSPA szacuje polski potencjał w tym zakresie na ok. 90-115 tys. punktów do 2025 r. Program wydarzenia obejmuje również m.in. sesję tematyczną poświęconą strategii rozwoju nowej mobilności w Polsce, w której wezmą udział przedstawiciele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw komunikacji zbiorowej, firm car-sharingowych, ride-sharingowych i samorządów, w tym wiceprezydent Miasta Łódź Adam Wieczorek.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu Nowej Mobilności 2021 będzie wieczorna, uroczysta gala, podczas której dziennikarze najbardziej zaangażowani w rzetelne informowanie i edukację na temat zeroemisyjnego transportu otrzymają nagrody eMobility Media Awards. Wyróżnimy także marki, które prowadzą najskuteczniejsze kampanie informacyjno-promocyjne, edukacyjne oraz marketingowe na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Maciej Mazur

 

Rejestracja na Kongres Nowej Mobilności 2021 odbywa się poprzez stronę www.kongresnowejmoblinosci.pl. Po jej włączeniu należy wybrać przycisk „Rejestracja” i podać swoje dane oraz odpowiednią kategorię.

 

Motofaktor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Źródło: PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).