Stan filtra w czasie rzeczywistym – oprogramowanie MANN+HUMMEL | MOTOFAKTOR

Stan filtra w czasie rzeczywistym - oprogramowanie MANN+HUMMEL

person Adrian Januszkiewicz 8/11/2019

MANN+HUMMEL oferuje pierwsze na świecie rozwiązanie do precyzyjnego monitorowania stanu filtra dla różnych aplikacji.

Informacje o stanie ich pojazdów są cennym zasobem dla operatorów flot maszyn rolniczych, maszyn budowlanych i ciężkich pojazdów użytkowych. Płynna praca ich pojazdów jest możliwa tylko wtedy, gdy są one odpowiednio serwisowane.

 

Wcześniej operatorzy musieli polegać na swoim doświadczeniu lub ustalonych odstępach czasu, aby określić odpowiedni czas na serwisowanie filtrów zainstalowanych w pojeździe. Dzięki kompleksowemu oprogramowaniu, w tym czujnikom, MANN+HUMMEL jest pierwszym producentem filtrów na świecie, który oferuje rozwiązanie do precyzyjnego monitorowania stanu filtra.

 

Do tej pory operatorzy flot musieli określać status filtra przez czasochłonną kontrolę wzrokową, która może prowadzić do nieprawidłowej oceny lub alternatywnie ustalonych okresów serwisowych. Dzięki nowemu rozwiązaniu MANN+HUMMEL będą mogli teraz w dowolnym momencie zobaczyć dokładny status swojej floty i zapewnić, że filtr zawsze będzie zmieniany we właściwym czasie. Ponadto czasy konserwacji są dokładnie dopasowane do harmonogramu maszyny, nieplanowane przestoje są zmniejszone, a ryzyko przekroczenia żywotności można wyeliminować. Wpływa to pozytywnie na wydajność pojazdów, a tym samym zmniejsza całkowite koszty eksploatacji.

Wszystko na pierwszy rzut oka

Różne czujniki monitorują stan obciążenia filtrów powietrza, kabinowych, oleju, oleju hydraulicznego i oleju przekładniowego, a także filtrów wstępnych paliwa i filtrów głównych. Ponadto można obserwować status oleju silnikowego, oleju hydraulicznego i paliwa. Zmierzone dane są przesyłane z odpowiedniego pojazdu do chmury OEM, gdzie są anonimizowane, a następnie przekazywane do chmury MANN+HUMMEL. Algorytmy analizują dane poszczególnych czujników i określają dokładne kluczowe liczby dla konserwacji predykcyjnej. Informacje te są przygotowywane i zwracane cyfrowo do OEM, dzięki czemu są wygodnie dostępne dla klientów końcowych, operatorów flot i użytkowników w systemie telematycznym lub za pośrednictwem aplikacji.

 

MANN+HUMMEL gromadzi doświadczenie w zakresie przewidywalnego serwisowania od 2017 roku, kiedy to firma wprowadziła monitor filtrów powietrza Senzit jako rozwiązanie modernizacyjne do maszyn rolniczych i budowlanych. Doświadczenie zdobyte przy opracowywaniu i praktycznym zastosowaniu Senzit umożliwiło włączenie przewidywalnego serwisowania do szerszej gamy filtrów. Oprócz kompletnego rozwiązania, w przyszłości na życzenie MANN+HUMMEL zaoferuje producentom pojazdów spersonalizowane i zintegrowane rozwiązania. Pierwsze pilotażowe projekty klientów są planowane na 2020 r. – i to będzie dopiero pierwszy krok. Trwa opracowywanie systemów i komponentów do samokontroli.

 

W dniach 10-16 listopada br. MANN+HUMMEL będzie obecny na targach Agritechnica 2019 w Hanowerze (Niemcy) (hala 17 stoisko A49), co może być okazją do szerszego zapoznania się z jego nowym systemem.

 

Źródło: MANN+HUMMEL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).