Sprężyny zawieszenia SACHS do samochodów osobowych | MOTOFAKTOR

Sprężyny zawieszenia SACHS do samochodów osobowych

person Redakcja 23/03/2018

W ofercie marki SACHS, będącej częścią portfolio ZF Aftermarket, znajduje się szeroka gama sprężyn zawieszenia, odpowiednich dla niemal każdego samochodu osobowego.

Produkty wykonane z najwyższej jakości stali sprężynowych (chromowo-wandanowej i chromowo-krzemowej), są dostępne w wielu wersjach różniących się charakterystyką a także m.in. końcówkami czy wykończeniem.

Płynna jazda niezależnie od warunków

Zawieszenie oparte na sprężynach jest dzisiaj powszechnie stosowane w samochodach osobowych codziennego użytku, a także w modelach sportowych, czy przeznaczonych do ekstremalnego off-roadu. Dzieje się tak dlatego, że sprężyny zapewniają bez porównania większą elastyczność zawieszenia niż resory piórowe.

 

Sprężyny stanowią drugi, obok amortyzatorów, element układu zawieszenia, mający największy wpływ na utrzymanie toru jazdy – niezależnie od warunków drogowych i załadunku pojazdu.

Niezbędna kontrola

Pojazdy osobowe w okresie eksploatacji pokonują tysiące kilometrów po drogach krajowych, autostradach oraz w ruchu miejskim. Stawia to wyzwanie elementom układu zawieszenia, w tym sprężynom.

 

Należy pamiętać, że długotrwała jazda z dużym obciążeniem może zmieniać ich charakterystykę oraz powodować niepożądane odkształcenia plastyczne. W samochodach osobowych z dużym przebiegiem zdarzają się pęknięcia sprężyn, zazwyczaj na ostatnim zwoju, które często pozostają niezauważalne dla kierowcy. Dlatego eksperci ZF Aftermarket zalecają warsztatom dokonywanie systematycznych kontroli sprężyn zawieszenia podczas przeglądu amortyzatorów.

 

Jeżeli wymiana sprężyn jest konieczna, powinna być przeprowadzana wyłącznie parami oraz z wykorzystaniem produktów zamiennych wysokiej jakości. Sprężyny zawieszenia SACHS charakteryzuje jakość części dostarczanych na pierwszy montaż, zapewniających bezpieczeństwo i najlepsze właściwości jezdne.

Właściwa sprężyna dla każdego samochodu osobowego

Sprężyny SACHS wykonano z najwyższej jakości stali sprężynowej chromowo-wanadowej lub chromowo-krzemowej. Produkty są utwardzane w starannie kontrolowanym procesie kulkowania, co wydłuża ich wytrzymałość zmęczeniową. Zastosowanie powłoki cynkowo-fosforanowej zabezpiecza przed korozją, a zewnętrzna warstwa epoksydowa, chroni sprężynę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W niektórych wersjach sprężyny są wyposażone w dodatkową powłokę z tworzywa w celu jeszcze większej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rozwiązanie to ogranicza także hałas. SACHS jako jedyny producent oferuje takie rozwiązanie swoim klientom na rynku wtórnym.

 

W niektórych wersjach sprężyny są wyposażone w dodatkową powłokę z tworzywa w celu jeszcze większej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W ofercie marki SACHS znajdują się sprężyny zawieszenia o ośmiu typach końcówek.

Katalog SACHS na kilka sposobów

Informacje o sprężynach zawieszenia SACHS są zebrane w katalogu ZF Aftermarket, z którego warsztaty mogą skorzystać w formie:

 

Przemyślany system opakowań sprężyn SACHS (7 uniwersalnych wielkości pudełek) ułatwia składowanie i obniża koszty transportu.

 

Dedykowany katalog ZF Aftermarket zawiera ponad 3200 referencji. Sprężyny SACHS są oznaczone kodem graficznym w celu łatwiejszej identyfikacji z numerami OE. To dodatkowa zaleta wyróżniająca je na rynku.

Praktyczna pomoc dla warsztatów

Katalogi SACHS zawierają nie tylko precyzyjnie opisaną listę referencji, ale także wskazówki montażowe, właściwe dla poszczególnych modeli samochodów. Dla przykładu: w omawianym katalogu sprężyn eksperci SACHS opublikowali szczegółową instrukcję regulację prześwitu zawieszenia pojazdów marki Mercedes-Benz. Korekty, które przeprowadza się za pomocą specjalnych gumowych nakładek talerzy sprężyn służą do zrekompensowania ewentualnych różnic masy pojazdu w zależności od wersji wyposażenia. Katalog SACHS zawiera tabelę z rozmiarami podkładek i przypisuje je do poszczególnych modeli.

 

Koncern technologiczny ZF jako światowy lider w dziedzinie techniki układów zawieszenia projektuje i dostarcza do producentów pojazdów całe systemy jezdne. ZF Aftermarket umożliwia klientom dostęp do tych produktów gwarantujących niezawodność i bezpieczeństwo w standardzie pierwszego wyposażenia.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).