Sprawozdania środowiskowe w warsztacie – skorzystaj z pomocy Bio Service | MOTOFAKTOR

Sprawozdania środowiskowe w warsztacie – skorzystaj z pomocy Bio Service

Najbliższe tygodnie to ważny czas dla warsztatów. Zbliżają się bowiem terminy, do których należy wypełnić sprawozdania środowiskowe.

15 marca i 31 marca – tych dat nie może przegapić żaden serwis motoryzacyjny. To dni, do których muszą złożyć wymagane raporty w zakresie wytwarzania odpadów oraz wpływu prowadzonej działalności na środowisko. Eksperci Bio Service mogą opracować te dokumenty dla warsztatów. Ten tydzień to jednak ostatnia chwila, aby zlecić specjalistom przygotowanie sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami.

Ekologicznie i odpowiedzialnie

Gospodarowanie odpadami przy pomocy platformy Bio Service pozwala poświęcić więcej czasu na budowanie wizerunku warsztatu, obsługę oraz pozyskiwanie nowych klientów. Usługa jest dostarczana przez Inter Cars i stanowi element szeroko zakrojonych działań, których celem jest wspieranie właścicieli warsztatów w codziennym funkcjonowaniu oraz w rozwoju ich firm. Realizowane są one pod wspólnym hasłem „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy”.

Działalność Bio Service to także element zaangażowania Inter Cars w kwestie ochrony środowiska. Kompleksowa pomoc warsztatom w tym obszarze przyczynia się do ograniczenia ich negatywnego wpływu na otoczenie oraz zanieczyszczenie przyrody. W ten sposób spółka wspiera odpowiedzialny rozwój w sektorze motoryzacyjnym.

Co czeka warsztaty w marcu?

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami

 

Termin: 15 marca 2022 roku, wtorek

 

Miejsce złożenia: urząd marszałkowski

 

Warsztaty mają obowiązek w rocznym sprawozdaniu uwzględnić informacje dotyczące masy i rodzajów odpadów, wytworzonych w ramach prowadzonej działalności. W raporcie powinny zostać opisane sposoby gospodarowania nimi oraz zawarte dane dotyczące posiadanych instalacji.

 

Sprawozdanie o zakresie korzystania ze środowiska oraz wniesienie opłaty środowiskowej

 

Termin: 31 marca 2022 roku, czwartek

 

Miejsce złożenia: urząd marszałkowski

 

Przedsiębiorca, którego działalność ma wpływ na środowisko musi rokrocznie przedstawiać zakres tego wpływu. W sprawozdaniu dotyczącym korzystania zebrane mają zostać informacje o wytworzonych odpadach, ich składowaniu i gospodarowaniu, a także dane dotyczące wprowadzonych do atmosfery w minionym roku gazów oraz pyłów.

 

Obowiązkową częścią dokumentu jest podsumowanie opłat należnych za korzystanie ze środowiska (zgodnie z art. 274 ustawy Prawo ochrony środowiska oraz aktualnym obwieszczeniem ministra właściwego ds. środowiska). Opłata środowiskowa musi zostać wniesiona na rachunek właściwego urzędu marszałkowskiego do 31 marca.

Dobry warsztat wie, jak dbać o gospodarkę odpadów

Platforma Bio Service to kompleksowe narzędzie umożliwiające sprawne i zgodne z przepisami gospodarowanie odpadami w warsztacie.

 

Właściciel serwisu może za jej pomocą zamówić odbiór odpadów, jednocześnie nie martwiąc się o wypełnianie Karty Przekazania Odpadu w BDO. Warto również pamiętać o możliwości zlecenia przez platformę m.in. wpisu do rejestru BDO, przygotowania sprawozdania z wytworzonych odpadów czy opracowania zgłoszenia instalacji – zaznacza Adrian Siemiński, kierownik projektu Bio Service w Polsce.

 

W związku z dużym zainteresowaniem usługami sporządzania raportów środowiskowych, specjaliści Bio Service zachęcają do zamówienia ich z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Artykuł sponsorowany przez Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).