Sporo uchybień w szkolnych autobusach po kontrolach ITD | MOTOFAKTOR

Sporo uchybień w szkolnych autobusach po kontrolach ITD

person Adrian Januszkiewicz 11/09/2018

Po kontrolach przeprowadzonych przez ITD na Dolnym Śląsku na blisko 100 autobusach szkolnych, ponad 20 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych.

Wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmiernie skorodowane elementy podwozia, niesprawny mechanizm otwierania drzwi głównych, oberwane przewody czujników zużycia klocków hamulcowych. To początek listy niesprawności wykrytych przez dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli autobusu, który dowoził dzieci do jednej ze szkół w Miliczu. Gaśnice w autobusie były niesprawne, inspektorzy odnotowali też błędy w dokumentacji. Kontrolujący zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru i zakazali jazdy tym pojazdem. Kierowca dostał mandat.

 

Przeprowadzona kontrola była jedną z blisko 100, jakie w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego wykonali dolnośląscy inspektorzy ITD w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Stwierdzonych uchybień było więcej. W sumie, w ramach tygodniowych działań kontrolujący zatrzymali dowody rejestracyjne ponad 20 pojazdów, które przewoziły dzieci i młodzież do placówek szkolnych. Najczęstszą przyczyną zatrzymań był zły stan techniczny.

 

Konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych dwóch autokarów, które woziły dzieci do szkoły w Wińsku. Pojazdy miały poważne wady w układzie hamulcowym. Ponadto z silnika jednego autobusu wyciekały płyny eksploatacyjne. Kierowcy dostali mandaty karne, a przewoźnik może zostać ukarany wskutek wszczętego postępowania administracyjnego.

 

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi wzmożone kontrole autobusów szkolnych na terenie całego kraju. Jak wynika ze statystyk z ubiegłych lat, pojazdy, które wożą dzieci na zajęcia szkolne są w gorszym stanie niż np. autokary kontrolowane przez ITD podczas wakacji czy ferii zimowych.

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).