Specjaliści SKF pomagają w prawidłowym doborze i montażu osłony przegubu | MOTOFAKTOR

Specjaliści SKF pomagają w prawidłowym doborze i montażu osłony przegubu

person Redakcja 25/10/2017

Firma SKF jest także producentem osłon gumowych, które chronią newralgiczne połączenia podzespołów samochodu.

Aby spełniły swoją rolę równie ważny jest ich prawidłowy montaż

 

Konstruktorzy BMW serii 3 i X5 zastosowali dwie różne osłony zakładane od strony skrzyni biegów. W wersji o numerze OE 31 60 7 507 403 osłona dostosowana jest do przegubu o okrągłym kształcie kielicha, przez co nie ma konieczności stosowania wewnętrznego krążka ochronnego. Z kolei w wersji o numerze OE 31 60 7 565 315 końcówka ma kształt tripodu co wymaga nałożenia odpowiednio dopasowanego krążka ochronnego.

 

O tym jaka konstrukcja została zastosowana w konkretnym egzemplarzu BMW serii 3 lub X5, mechanik dowiaduje się dopiero po demontażu starej osłony. Aby uniknąć zamówienia złych części, a tym samym przyspieszyć czas naprawy, firma SKF proponuje zestaw VKJP 8025 zawierający osłonę, dodatkowy krążek z wyciętym otworem w kształcie tripodu oraz dwie opaski zaciskowe.

 

W wybranych modelach produkowanych przez Grupę VolkswagenAudi A4, Skoda Superb i Volkswagen Passat – duży wpływ na żywotność osłony, a tym samym przegubu półosi ma sposób montażu. Specjaliści z SKF zwracają uwagę, że zbyt bliskie ułożenie przegubu od strony mniejszej średnicy doprowadzi do przetarcia gumy, z kolei przesunięcie jej w drugą stronę doprowadzi do nadmiernego rozciągania, a w konsekwencji pęknięcia. Dlatego przed zaciśnięcie opasek należy wykonać prosty sprawdzian poprzez wychylenie przegubu pod maksymalnym kątem. Od strony zewnętrznej gumowa osłona nie powinna wyglądać na zbytnio rozciągniętą, od wewnętrznej na mocno ściśniętą.

 

SKF do tych modeli z Grupy Volkswagen oferuje kompletny zestaw VKJP 3017, który odpowiada fabrycznie montowanym osłonom przegubu o numerach: OE 8D0 498 203 A, 8D0 498 203 i 3B0 498 203 A.

 

Wszystkie części SKF przeznaczone na aftermarket są w pełni zgodne z elementami używanymi na pierwszy montaż.

 

W przypadku wątpliwości, numer odpowiedniej referencji dla danego modelu samochodu można sprawdzić w katalogu TecDoc lub poprzez aplikację dostępną na urządzenia mobilne z system Android lub iOS z możliwością zeskanowania kodu QR.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).