Seniorzy płacą mniej za OC | MOTOFAKTOR

Seniorzy płacą mniej za OC

person Adrian Januszkiewicz 28/11/2018

Kierowcy, którzy ukończyli 60 lat płacą za ubezpieczenie OC mniej niż przedstawiciele pozostałych grup wiekowych.

W październiku 2018 r. średnia cena obowiązkowej polisy kosztowała ich 624 zł i była tym samym o 17% niższa od średniej składki w kraju.

Młodzi kierowcy, skłonni do ryzykownych zachowań na drodze oraz powodujący więcej szkód komunikacyjnych, od lat płacą wyższe składki OC niż kierowcy z pozostałych grup wiekowych. Analogicznie, kierowcy posiadający wieloletnie doświadczenie, latami pracujący na zniżki za bezszkodową jazdę, mogą liczyć na niższe ceny obowiązkowej polisy. Urszula Pazio-Hrapkowicz dyrektor operacyjny rankomat.pl

 

Potwierdza to analiza cen OC w poszczególnych grupach wiekowych, przeprowadzona w październiku 2018 r.

W poprzednim miesiącu, seniorzy płacili za obowiązkowe ubezpieczenie 624 zł, czyli aż 65% mniej niż najmłodsi kierowcy, między 18. a 24. rokiem życia.

Cena OC a wypadkowość

Podczas kalkulacji składki OC, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę także wskaźnik wypadków, powodowanych przez przedstawicieli poszczególnych grup kierowców. Kierowcy po 60. roku życia w ubiegłym roku spowodowali ich najmniej. Najmniejsza w ich przypadku była zarówno sama liczba zdarzeń, jak i wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji.

Największy wskaźnik liczby wypadków został odnotowany w przypadku najmłodszych kierowców, w grupie wiekowej 18-24 lata. Taki stan ma odzwierciedlenie w cenach OC proponowanych kierowcom w rożnym wieku. Najwyższa składki płacą młodzi kierowcy, najniższe ci po 60-tce.

Gdzie jest najtańsze OC dla seniorów?

Na najtańsze propozycje ubezpieczenia OC mogli w październiku 2018 r. liczyć seniorzy w województwach: podkarpackim (518 zł), lubelskim (546 zł) i opolskim (558 zł). Cena polisy oferowana kierowcom z Podkarpacia była o 17% niższa od średniej ceny dla osób po 60. roku życia w całym kraju.

Najwięcej za ubezpieczenie OC musieli zapłacić seniorzy zamieszkujący województwa: pomorskie (714 zł), dolnośląskie (698 zł) i mazowieckie (687 zł). Różnica między najtańszym województwem podkarpackim i najdroższym województwem pomorskim wyniosła 28%.

 

Źródło: rankomat.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).