Samko – specjalista w produkcji elementów układu hamulcowego – odkrywa swoje tajemnice | MOTOFAKTOR

Samko - specjalista w produkcji elementów układu hamulcowego - odkrywa swoje tajemnice

person Redakcja 6/03/2017

Samko, specjalista w produkcji elementów układu hamulcowego na rynek aftermarketowy i lider innowacji, obecny jest na rynku od ponad 20 lat. Wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce jest Motogama.

Założona przez Luciano Arici w 1992 firma Samko zaledwie w ciągu kilku lat osiągnęła pozycję światowego lidera jakości i innowacji w branży motoryzacyjnej. Centrala firmy i część produkcji została zlokalizowana we włoskim mieście San Nicolo w prowincji Piacenza, natomiast główna fabryka znajduje się w Rivasso di Agazzano. Park maszynowy, jakim dysponuje to ponad 200 urządzeń. Na Węgrzech, w Hiszpanii, Niemczech, Macedonii i Stanach Zjednoczonych są zlokalizowane magazyny firmy.

 

Samko to obecnie jeden z największych światowych producentów części zamiennych, w tym elementów układu hamulcowego na rynek wtórny. Firma jest obecna w ponad 76 krajach świata.

Marka nieustannie się rozwija, inwestuje, unowocześnia linie produkcyjne i materiały wykorzystywane do produkcji części. Inżynierowie Samko stale pracują nad innowacyjnymi technologiami, wprowadzają nowoczesne rozwiązania i podnoszą jakość produktów, które zanim trafią na rynek, przechodzą niezwykle rygorystyczne testy. Wykwalifikowani pracownicy na bieżąco kontrolują również jakość komponentów wykorzystywanych do produkcji części. Filozofią marki jest ciągłe doskonalenie wszystkich etapów produkcji i dążenie do stosowania najnowocześniejszych technologii.

 

Właścicielem marki Samko jest włoski producent – firma LPR, której silną pozycję na światowym rynku potwierdzają nagrody, jakie otrzymuje od globalnych koncernów samochodowych. W 2014 LPR znalazł się w gronie 10 najlepszych dostawców uhonorowanych przez Renault. Z kolei rok 2016 to nagroda od Grupy PSA dla najlepszego dostawcy na rynku aftermarketowym. LPR został doceniony przede wszystkim za wysoką jakość usług i produktów oraz realizację zamówień na czas, co przekłada się na lojalność klientów wobec sieci dealerskich. Firma LPR to również preferowany dostawca danych do katalogu TecDoc oraz części na pierwszy montaż dla Ferrari.  Wysoką jakość produktów LPR potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. ISO 9001:2008 i ISO TS 16949:2009.

San Nicolo – serce produkcji Samko

Główna fabryka Samko w San Nicolo to 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni dedykowanej produkcji elementów układu hamulcowego. To właśnie stąd na cały świat wysyłane są produkty Samko, to tu odbywa się pełen proces produkcji – od projektu aż po gotowy komponent, który zjeżdża z taśmy produkcyjnej, by trafić do klienta. Moce produkcyjne zakładu to około 100 tys. części zamiennych dziennie.

 

Pierwszy etap to projektowanie. Zespół ekspertów Samko przygotowuje projekty w 3D, starannie dbając o każdy szczegół.

Kiedy wszystkie, najdrobniejsze elementy są już zaprojektowane,  przechodzą przez kolejne fazy produkcji.

Kolejny etap to złożenie poszczególnych komponentów w jeden finalny produkt.

Każdy produkt, który zjeżdża z linii produkcyjnej, jest szczegółowo testowany zarówno w realnych warunkach drogowych, jak i w laboratorium. Dzięki tak restrykcyjnej kontroli odbiorca końcowy ma gwarancję wysokiej wydajności i niezawodności części sygnowanych logiem Samko.

Produkty Samko – wygoda i niezawodność

Oferta Samko to ponad 17 tys. referencji i 25 mln sztuk produkowanych części rocznie, co daje pokrycie parku samochodowego na poziomie 96 proc. Dlatego produkty Samko to doskonała odpowiedź na potrzeby hurtowni i sklepów motoryzacyjnych, które chcą zapewnić swoim klientom  kompleksową, wysokiej jakości ofertę części układu hamulcowego, a także gotowe zestawy montażowe usprawniające pracę i dające gwarancję uniknięcia błędów podczas naprawy.

 

Samko oferuje tarcze i klocki hamulcowe – ponad 1600 referencji (w tym zestawy tarcz ze wstępnie zmontowanymi łożyskami kół i pierścieniami ABS), hydraulikę hamulcową, bębny hamulcowe – około 500 referencji, szczęki hamulcowe, zestawy cylinderków i szczęk, przewody hamulcowe oraz przeguby homokinetyczne.

 

Wszystkie tarcze i klocki hamulcowe Samko posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa i odpowiadają jakością produktom OE. Tarcze dostępne są także w wygodnych zestawach, umożliwiających szybki montaż oraz bezawaryjną i długą eksploatację. Zestaw taki zawiera tarcze hamulcowe ze wstępnie zmontowanymi łożyskami kół i pierścieniami ABS. Fabryczne złożenie elementów gwarantuje ich idealne dopasowanie. Wykorzystanie zestawu Samko pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia wrażliwego i precyzyjnego łożyska. Marka przykłada szczególną wagę do jakości swoich produktów, dlatego działanie pierścieni magnetycznych ABS podlega kontroli na specjalnym stanowisku wyposażonym w nowoczesny teslometr. Dodatkowo, zestawy tarcz poddawane są również próbom zmęczeniowym, podczas których sprawdza się, czy elementy wytrzymają miliony cyklów hamowania. Ich skuteczność jest zaś sprawdzana podczas testów dynamometrycznych symulujących prawdziwe warunki eksploatacyjne. Klient ma zatem gwarancję niezawodności produktów.

Oferta Samko to także wysokiej jakości klocki hamulcowe. Ich kluczowe zalety to homologacja R90, materiały pozbawione metali ciężkich, system tłumienia hałasu i stały poziom tarcia. Klocki sprawdzają się w temperaturach od -30°C do +500°C.

Aby kompleksowo zaspokoić potrzeby klientów, Samko posiada w ofercie także elementy hydrauliki hamulcowej:

 

  1. Pompy hamulcowe Samko – jednostopniowe i dwustopniowe – wykonane ze stali ocynkowanej i pokryte żeliwem lub aluminium

2. Cylinderki hamulcowe z ocynkowanego żeliwa

3. Pompy sprzęgła wykonane ze stali ocynkowanej, pokrytej żeliwem, anodyzowanego aluminium lub tworzywa sztucznego

4. Siłownik sprzęgła (wysprzęglik) ze stali ocynkowanej, pokrytej żeliwem, anodyzowanego aluminium lub tworzywa sztucznego

5. Regulator hamulca ze stali ocynkowanej, pokrytej żeliwem, anodyzowanego aluminium lub tworzywa sztuczne

Wśród bogatej oferty klienci znajdą również szczęki hamulcowe –  wykonane z wytrzymałej stali, piaskowane i malowane w celu uzyskania większej wydajności, pokryte wysokiej jakości okładziną hamulcową zapewniającą skuteczne tłumienie hałasu, z homologacją ECE-R90.

Ofertę Samko wzbogacają zestawy cylinderków i szczęk hamulcowych ułatwiające mechanikom wymianę i naprawę hamulców bębnowych, gwarantujące wysoką jakość i niezawodność – łącznie 293 referencje. Elementy zestawu są wstępnie zmontowane, co ułatwia i przyspiesza montaż, a także pozwala uniknąć błędów. Oprócz szczęk hamulcowych w komplecie znajdują się także dwa cylinderki hamulcowe. Wstępnie dopasowany mechanizm sterujący pozwala na perfekcyjne ustawienie rozpieracza, który wywiera nacisk na szczęki hamulcowe, powodując ich docisk do bębna. Zastosowany w systemie czujnik (termoclip) zapobiega blokowaniu kół w przypadku przegrzania układu hamulcowego. Zestawy Samko są zgodne z systemami m.in. takich układów hamulcowych jak Lucas, Bosch-Bendix, Volkswagen, Ford i AP. Zestaw posiada homologację  ECE – R90.

Szczegółowe informacje dotyczące produktów oraz ich dostępności można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta  oraz u Przedstawicieli Handlowych PH Motogama pod numerem telefonu 12 61 94 600  lub adresem e-mail: zamowienia@motogama.com.pl.

 

Firma Motogama jest gotowa do pomocy i chętnie udzieli szczegółowych informacji dotyczących produktów Samko.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę Motogama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).