Są nowe lampy drogowe OSRAM LEDriving VX | MOTOFAKTOR

Są nowe lampy drogowe OSRAM LEDriving VX

person Redakcja 15/11/2023

OSRAM poszerzył portfolio drogowych opraw LEDriving. Zmiany nastąpiły m.in. w rodzinie VX dla kierowców szukających innowacyjnych produktów w przystępnej cenie.

 

Światła drogowe z serii OSRAM LEDriving są przeznaczone do montażu na samochodach osobowych, terenowych, użytkowych, SUV-ach oraz wszelkich pojazdach poruszających się w normalnym ruchu. Dzięki homologacji drogowej ECE mogą być stosowane na drogach publicznych w krajach Unii Europejskiej jako oświetlenie uzupełniające. Ich główną funkcją jest wspomaganie świateł drogowych w czasie jazdy.

 

Oczywiście montując lampy trzeba przestrzegać obowiązujących przepisów – ECE R7, ECE R112 i ECE R23. Zgodnie z nimi samochody osobowe mogą być wyposażone w co najwyżej cztery światła drogowe (ciężarówki – sześć) montowane parami, a miejsca ich instalacji są precyzyjnie określone. W przypadku świateł cofania samochód o masie do 3,5 tony może mieć dwie takie lampy, a pojazd ciężarowy (powyżej 3,5 tony) – maksymalnie cztery. We wszystkich wymienionych wyżej przypadkach do ogólnej liczby zaliczane są także reflektory i lampy oryginalnie montowane w pojeździe.

 

Seria opraw LEDriving VX (Value) została zaprojektowana z zachowaniem jakości i przystępnej ceny. Aktualna oferta liczy aż 13 różnych modeli opraw, o różnych właściwościach świetlnych. W zależności od preferencji użytkownika, do wyboru są oprawy o trzech różnych wiązkach światła:

 

  • Wiązka punktowa (SP – spot) – cztery oprawy typu Lightbar: VX500-SP SR, VX250-SP SR oraz najnowsze VX180-SP SR, VX180-SP DR zapewnią skupioną dystrybucję światła, zapewniając lepszą widoczność w warunkach słabego oświetlenia. Zasięg światła może sięgać od 200 do nawet 415 metrów, a strumień świetlny od 1400 do 2800 lumenów.
Lampa OSRAM LEDriving VX500-SP
  • Wiązka combo (CB) – to oprawy zapewniające oświetlenie zarówno blisko, jak i daleko od pojazdu, oferujące zasięg od 170 do 590 metrów. W tej rodzinie producent wprowadził aż pięć nowych modeli o różnych właściwościach: VX1250-CB SR SM, VX1250-CB DR SM, VX1000-CB DR SM, VX750-CB SR SM, VX750-CB DR SM. Symbol SM (single mount) w nazwie produktu to oznaczenie informujące o podwójnej homologacji danej oprawy, dzięki czemu taka lampa może być zamontowana pojedynczo.
Lampa OSRAM LEDriving VX1000-CB DR SM
  • Wiązka wide (WD) do precyzyjnego oświetlenia blisko pojazdu. Okrągła oprawa Round VX80-WD oświetli teren do 240 m i dysponuje strumieniem świetlnym 1150 lumenów.
Lampa OSRAM LEDriving Round VX80-WD

W przypadku lamp OSRAM podawana wartość w lumenach zawsze jest rzeczywistą, zmierzoną wartością strumienia świetlnego w czasie ciągłej, stabilnej pracy diody (tzw. gorące lumeny). Nie jest wyznaczana w momencie uruchamiania, kiedy chwilowo ma wyższą wartość, nie stanowi wyliczenia teoretycznego ani sumy wartości strumieni świetlnych poszczególnych diod. To najbardziej wiarygodny sposób podawania wartości strumienia świetlnego lamp. Dzięki temu klient ma pewność, że światło uzyskane z opraw dokładnie odzwierciedli dane opisane na opakowaniu.

 

Tak jak wszystkie produkty OSRAM, oprawy LEDriving cechuje wysoka jakość wykonania, potwierdzona kilkuletnią gwarancją. Lampy są pyło- i wodoszczelne, mają wytrzymałe soczewki z poliwęglanu i zintegrowany sterownik, a konstrukcja gwarantuje efektywne odprowadzanie ciepła, dzięki czemu ich trwałość wynosi do 5000 h.

 

Źródło: OSRAM

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).