Ruszył program stypendialny Inter Cars – Akcelerator | MOTOFAKTOR

Ruszył program stypendialny Inter Cars - Akcelerator

person Joanna Piszcz 1/02/2023

Laureaci Programu Akcelerator spotkali się w Warszawie na jego oficjalnej inauguracji. Na stypendystów Fundacji Inter Cars czekało mnóstwo atrakcji.

 

Laureaci Programu Akcelerator spotkali się w Warszawie na jego oficjalnej inauguracji. Na stypendystów Fundacji Inter Cars, oprócz spotkań z przedstawicielami firmy i jej ambasadorem, Bartoszem Ostałowskim, czekały inne atrakcje, m.in. warsztaty integracyjne, wizyta w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu, Centrum Tuningu Hyperformance, a także w Laboratorium Intermeko Europe.

 

Na dwadzieścioro laureatów Programu Akcelerator czekają możliwości dotyczące rozwoju i samodoskonalenia, m.in. warsztaty i szkolenia z zakresu kompetencji społecznych, cyfrowych i językowych. Dodatkowo otrzymują wsparcie finansowe.

Dzisiejszy świat stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Warto, by mieli okazję na spotkanie na swojej drodze osób, które pokażą im możliwości, zainspirują i dadzą bodziec do działania, by nie bali się realizować swoich pomysłów, mając jednocześnie szansę na rozwijanie swoich pasji. Jacek Piotrowiak Prezes Zarządu Fundacji Inter Cars

 

Ambasador Inter Cars Bartosz Ostałowski był jednym ze specjalnych gości gali oficjalnie inaugurującej Program Akcelerator.

Cele, które wybrała sobie Fundacja Inter Cars, takie jak rozwój kompetencji przyszłości, są niezwykle istotne z perspektywy współczesnego świata. To jest coś, co nas czeka i będzie intensywnie rozwijało się w najbliższych latach. Kreowanie przestrzeni dla młodych ludzi, prowadzenie ich w dobrym kierunku, wykorzystanie potencjału i wspieranie ich to idealne rozwiązanie na przyszłość, na budowanie lepszego otoczenia wokół nas. Bartosz Ostałowski

Wsparcie mentorów

Fundacja Inter Cars będzie bardzo blisko swoich stypendystów przez cały czas trwania Programu Akcelerator, w czym pomóc mają ich mentorzy-wolontariusze, czyli menedżerowie i doświadczeni pracownicy Inter Cars.

Razem stworzymy świetne połączenie: my, mentorzy z wieloletnim doświadczeniem, z młodzieńczą werwą i determinacją stypendystów. Te osoby nie są przypadkowe, one wiedzą już, czego chcą, mimo, że są w bardzo młodym wieku. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Myślę, że dzięki temu ja sama mogę mieć lepsze rezultaty w mojej pracy. Marta Nawrocka mentorka Programu Akcelerator

 

Mentorzy zostali starannie dobrani do uczniów – ich zainteresowań, osiągnięć i planów na przyszłość, a także gruntownie przygotowani do swojej roli dzięki pakietowi szkoleń i wsparciu ekspertów.

Trzy dni spotkań i warsztatów

Oficjalna inauguracja Programu Akcelerator trwała trzy dni. Harmonogram był bardzo bogaty i różnorodny: oprócz spotkania z przedstawicielami Fundacji Inter Cars, Zarządu firmy i mentorami, stypendyści uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, a ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładów prof. Piotra Płoszajskiego i Agaty Łuczyńskiej.

 

Cała grupa odwiedziła także Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu, Laboratorium Intermeko Europe i Centrum Tuningu Hyperformance. Ogromne zainteresowanie stypendystów wzbudziła wizyta na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, gdzie spotkali się ze studentami Koła Naukowego Proton Dynamic, konstruktorami bolidu biorącego udział w prestiżowej Formule Student.

Akcelerator jest super! Daje większe możliwości, dzięki czemu mogę się rozwijać, co mnie bardzo cieszy. Magdalena Marcysiak laureatka Programu Akcelerator

 

To był dopiero początek przygody z Programem Akcelerator – teraz przed stypendystami kilka miesięcy owocnej pracy na szkoleniach i kursach, które, co warte podkreślenia, mogli dobierać również według własnych potrzeb. Pierwsza edycja zakończy się letnim obozem edukacyjno-sportowym.

Takie programy są ważne, a my jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy pomagać innym ludziom i całym społecznościom. Akcelerator jest właśnie jedną z form wsparcia dla tych, którzy pragną się rozwijać, a nie mają wystarczających funduszy czy możliwości. Maciej Oleksowicz Prezes Zarządu Inter Cars

Wkrótce druga edycja Programu Akcelerator

Nabór wniosków do Programu Akcelerator rozpoczął się pod koniec sierpnia 2022 roku. Uczniowie, przy wsparciu swoich nauczycieli-opiekunów, musieli przedstawić swoje dotychczasowe osiągnięcia, a także opisać plany na przyszłość. Już pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością, ponieważ do Fundacji Inter Cars wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Przed komisją stypendialną stało nie lada wyzwanie wyłonienia trzydziestu uczniów, którzy znaleźli się w drugim etapie. O tym, którzy ostatecznie zostali laureatami, zadecydowała wykonana przez nich prezentacja. W ten sposób wyłoniono dwudziestu stypendystów pierwszej edycji Programu Akcelerator.

To jest bardzo zróżnicowana grupa: dziewczyny i chłopaki z całej Polski, uczniowie techników i liceów, zainteresowani naukami ścisłymi, ale też mechaniką; planujący związać przyszłość z naukami inżynierskimi, programowaniem, informatyką i mechaniką samochodową. To fantastyczna grupa bardzo ciekawych, ambitnych, młodych ludzi. Katarzyna Orlikowska Koordynatorka Programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars

 

Druga edycja Programu Akcelerator już wkrótce. Nabór wniosków rozpocznie się pod koniec roku szkolnego, a grupa laureatów zostanie wyłoniona jesienią.

Laureaci pierwszej edycji Programu Akcelerator:

 • Igor Bondaryk, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku
 • Daniel Czech, Technikum Mechatroniczne nr 1 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku
 • Jakub Dźwierzyński, Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
 • Katarzyna Furmanek, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
 • Hubert Gonera, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
 • Natalia Graczyk, Technikum Logistyczne w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu
 • Oliwer Jeger, Publiczne Technikum nr 4 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego przy Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Piotr Małek, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie
 • Magdalena Marcysiak, Technikum nr 1 o profilu logistycznym w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta Konstancinie-Jeziornie
 • Piotr Montusiewicz, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
 • Weronika Nadolna, Technikum o profilu spedycyjnym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie
 • Kacper Niedziela, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
 • Mateusz Nowicki, Technikum o profilu logistycznym w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu
 • Dominik Ratka Technikum Samochodowe w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie
 • Michał Reuss, Technikum o profilu elektronicznym w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
 • Mikołaj Rzepka, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
 • Mateusz Skupień, Technikum Informatyczne im. Stefana Banacha w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
 • Łukasz Stępniewski, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
 • Mikołaj Wrona, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
 • Wojciech Wróbel, Technikum o profilu logistycznym w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).