Ruszył program stypendialny Inter Cars – Akcelerator | MOTOFAKTOR

Ruszył program stypendialny Inter Cars - Akcelerator

Laureaci Programu Akcelerator spotkali się w Warszawie na jego oficjalnej inauguracji. Na stypendystów Fundacji Inter Cars czekało mnóstwo atrakcji.

 

Laureaci Programu Akcelerator spotkali się w Warszawie na jego oficjalnej inauguracji. Na stypendystów Fundacji Inter Cars, oprócz spotkań z przedstawicielami firmy i jej ambasadorem, Bartoszem Ostałowskim, czekały inne atrakcje, m.in. warsztaty integracyjne, wizyta w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu, Centrum Tuningu Hyperformance, a także w Laboratorium Intermeko Europe.

 

Na dwadzieścioro laureatów Programu Akcelerator czekają możliwości dotyczące rozwoju i samodoskonalenia, m.in. warsztaty i szkolenia z zakresu kompetencji społecznych, cyfrowych i językowych. Dodatkowo otrzymują wsparcie finansowe.

Dzisiejszy świat stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Warto, by mieli okazję na spotkanie na swojej drodze osób, które pokażą im możliwości, zainspirują i dadzą bodziec do działania, by nie bali się realizować swoich pomysłów, mając jednocześnie szansę na rozwijanie swoich pasji.

Prezes Zarządu Fundacji Inter Cars - Jacek Piotrowiak

 

Ambasador Inter Cars Bartosz Ostałowski był jednym ze specjalnych gości gali oficjalnie inaugurującej Program Akcelerator.

Cele, które wybrała sobie Fundacja Inter Cars, takie jak rozwój kompetencji przyszłości, są niezwykle istotne z perspektywy współczesnego świata. To jest coś, co nas czeka i będzie intensywnie rozwijało się w najbliższych latach. Kreowanie przestrzeni dla młodych ludzi, prowadzenie ich w dobrym kierunku, wykorzystanie potencjału i wspieranie ich to idealne rozwiązanie na przyszłość, na budowanie lepszego otoczenia wokół nas.

- Bartosz Ostałowski

Wsparcie mentorów

Fundacja Inter Cars będzie bardzo blisko swoich stypendystów przez cały czas trwania Programu Akcelerator, w czym pomóc mają ich mentorzy-wolontariusze, czyli menedżerowie i doświadczeni pracownicy Inter Cars.

Razem stworzymy świetne połączenie: my, mentorzy z wieloletnim doświadczeniem, z młodzieńczą werwą i determinacją stypendystów. Te osoby nie są przypadkowe, one wiedzą już, czego chcą, mimo, że są w bardzo młodym wieku. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Myślę, że dzięki temu ja sama mogę mieć lepsze rezultaty w mojej pracy.

mentorka Programu Akcelerator - Marta Nawrocka

 

Mentorzy zostali starannie dobrani do uczniów – ich zainteresowań, osiągnięć i planów na przyszłość, a także gruntownie przygotowani do swojej roli dzięki pakietowi szkoleń i wsparciu ekspertów.

Trzy dni spotkań i warsztatów

Oficjalna inauguracja Programu Akcelerator trwała trzy dni. Harmonogram był bardzo bogaty i różnorodny: oprócz spotkania z przedstawicielami Fundacji Inter Cars, Zarządu firmy i mentorami, stypendyści uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, a ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładów prof. Piotra Płoszajskiego i Agaty Łuczyńskiej.

 

Cała grupa odwiedziła także Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu, Laboratorium Intermeko Europe i Centrum Tuningu Hyperformance. Ogromne zainteresowanie stypendystów wzbudziła wizyta na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, gdzie spotkali się ze studentami Koła Naukowego Proton Dynamic, konstruktorami bolidu biorącego udział w prestiżowej Formule Student.

Akcelerator jest super! Daje większe możliwości, dzięki czemu mogę się rozwijać, co mnie bardzo cieszy.

laureatka Programu Akcelerator - Magdalena Marcysiak

 

To był dopiero początek przygody z Programem Akcelerator – teraz przed stypendystami kilka miesięcy owocnej pracy na szkoleniach i kursach, które, co warte podkreślenia, mogli dobierać również według własnych potrzeb. Pierwsza edycja zakończy się letnim obozem edukacyjno-sportowym.

Takie programy są ważne, a my jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy pomagać innym ludziom i całym społecznościom. Akcelerator jest właśnie jedną z form wsparcia dla tych, którzy pragną się rozwijać, a nie mają wystarczających funduszy czy możliwości.

Prezes Zarządu Inter Cars - Maciej Oleksowicz

Wkrótce druga edycja Programu Akcelerator

Nabór wniosków do Programu Akcelerator rozpoczął się pod koniec sierpnia 2022 roku. Uczniowie, przy wsparciu swoich nauczycieli-opiekunów, musieli przedstawić swoje dotychczasowe osiągnięcia, a także opisać plany na przyszłość. Już pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością, ponieważ do Fundacji Inter Cars wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Przed komisją stypendialną stało nie lada wyzwanie wyłonienia trzydziestu uczniów, którzy znaleźli się w drugim etapie. O tym, którzy ostatecznie zostali laureatami, zadecydowała wykonana przez nich prezentacja. W ten sposób wyłoniono dwudziestu stypendystów pierwszej edycji Programu Akcelerator.

To jest bardzo zróżnicowana grupa: dziewczyny i chłopaki z całej Polski, uczniowie techników i liceów, zainteresowani naukami ścisłymi, ale też mechaniką; planujący związać przyszłość z naukami inżynierskimi, programowaniem, informatyką i mechaniką samochodową. To fantastyczna grupa bardzo ciekawych, ambitnych, młodych ludzi.

Koordynatorka Programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars - Katarzyna Orlikowska

 

Druga edycja Programu Akcelerator już wkrótce. Nabór wniosków rozpocznie się pod koniec roku szkolnego, a grupa laureatów zostanie wyłoniona jesienią.

Laureaci pierwszej edycji Programu Akcelerator:

 • Igor Bondaryk, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku
 • Daniel Czech, Technikum Mechatroniczne nr 1 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku
 • Jakub Dźwierzyński, Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
 • Katarzyna Furmanek, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
 • Hubert Gonera, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
 • Natalia Graczyk, Technikum Logistyczne w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu
 • Oliwer Jeger, Publiczne Technikum nr 4 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego przy Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Piotr Małek, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie
 • Magdalena Marcysiak, Technikum nr 1 o profilu logistycznym w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta Konstancinie-Jeziornie
 • Piotr Montusiewicz, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
 • Weronika Nadolna, Technikum o profilu spedycyjnym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie
 • Kacper Niedziela, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
 • Mateusz Nowicki, Technikum o profilu logistycznym w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu
 • Dominik Ratka Technikum Samochodowe w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie
 • Michał Reuss, Technikum o profilu elektronicznym w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
 • Mikołaj Rzepka, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
 • Mateusz Skupień, Technikum Informatyczne im. Stefana Banacha w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
 • Łukasz Stępniewski, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
 • Mikołaj Wrona, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
 • Wojciech Wróbel, Technikum o profilu logistycznym w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).