Program Akcelerator coraz bliżej rozstrzygnięcia

Program Akcelerator coraz bliżej rozstrzygnięcia

person Joanna Piszcz 1/12/2022

Dobiega końca proces wyłaniania laureatów konkursu o stypendium Programu Akcelerator, stworzonego przez Fundację Inter Cars.

 

Przyszli inżynierowie, elektrycy, mechatronicy, informatycy, mechanicy, a także fizycy i matematycy oraz logistycy – Program Akcelerator wychodzi daleko poza sztywne ramy tego, co można rozumieć pod pojęciem branży motoryzacyjnej i logistyki. To założenie okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ różnorodność wartościowych zgłoszeń była ogromna: wśród 155 aplikacji znalazły się m.in. przysłane przez młodych wynalazców, uczestników międzynarodowych konkursów, ale też pasjonatów fotografii motoryzacyjnej i sportów motorowych.

Jak widać siła Programu Akcelerator tkwi w różnorodności, zarówno pod względem aplikujących, ale także tego, co chcemy im zaoferować. Wymogi dotyczące zgłoszeń były dość szczegółowe, ale dzięki temu otrzymaliśmy wiele dopracowanych i wartościowych aplikacji, po których od razu widać, że zostały przygotowane przez osoby nietuzinkowe, wyrastające wysoko ponad przeciętność. Wyłonienie trzydziestu uczennic i uczniów, którzy awansowali do drugiego etapu, było ogromnie trudne, więc przed Komisją Stypendialną stoi teraz zadanie jeszcze bardziej wymagające, jakim będzie zawężenie tej liczby do dwudziestu osób. Warto podkreślić, że zgłoszenia wpłynęły od uczniów i uczennic techników, szkół branżowych i liceów ogólnokształcących, co także potwierdza uniwersalność projektu. Katarzyna Orlikowska koordynatorka Programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars

13 listopada upłynął termin nadsyłania przez kandydatów autoprezentacji, które mają ostatecznie przekonać komisję, dlaczego warto postawić akurat na nich. Wyłonioną przez jurorów dwudziestkę laureatów poznamy na początku grudnia. A jest o co walczyć, ponieważ Program Akcelerator oznacza bardzo bogaty i zróżnicowany pakiet korzyści, które sprawiają, że samo wsparcie finansowe schodzi na drugi plan. Od stycznia stypendyści Fundacji Inter Cars będą brać udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu kompetencji społecznych, cyfrowych i językowych. Chętni będą mogli skorzystać z kursów maturalnych.

Wolontariusze Inter Cars

Kolejny ważny element Programu Akcelerator to opieka mentorów – wolontariuszy: menedżerów i doświadczonych pracowników Inter Cars, którzy będą służyć stypendystom wsparciem i radą przez cały czas trwania programu. Każdy laureat będzie miał swojego indywidualnego, starannie dobranego opiekuna. Mentorzy z kolei otrzymają od Fundacji Inter Cars pakiet szkoleń i wsparcie ekspertów. Obok programu Inter Dobro, to kolejne zaproszenie do wolontariatu, skierowane przez Fundację Inter Cars do pracowników całej organizacji.

Program Akcelerator

Oficjalne rozpoczęcie Programu Akcelerator jest zaplanowane na połowę stycznia w Warszawie, kiedy laureaci wezmą udział m.in. w zajęciach integracyjnych, odwiedzą laboratorium Intermeko oraz Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, a także poznają Bartka Ostałowskiego, który jest najlepszym przykładem na to, jak osiągać wielkie rzeczy mimo przeszkód, które teoretycznie są nie do pokonania. Program szkoleniowy rozpocznie się w styczniu, a na jego zakończenie stypendyści wybiorą się w sierpniu na obóz sportowy i edukacyjny.

 

Program Stypendialny Akcelerator to kolejna inicjatywa Grupy Kapitałowej Inter Cars, wspierająca zawodowy rozwój młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją, IT, logistyką czy e-commerce. W ramach uruchomionego w 2012 roku programu „Młode Kadry„, Inter Cars doposaża wybrane szkoły w nowoczesny sprzęt, a uczniom i nauczycielom zapewnia udział w profesjonalnych szkoleniach. „Young Car Mechanic” to z kolei międzynarodowy konkurs dla utalentowanych mechaników, który popularyzuje ten coraz bardziej potrzebny społecznie zawód oraz służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami.

 

Idee Programu Akcelerator są realizacją misji Fundacji Inter Cars, powołanej do życia w maju 2021 roku. Polega ona na wspieraniu rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności dla ludzi i klimatu. Poprzez autorskie programy i partnerską współpracę z organizacjami eksportowane są innowacje i wartości, będące podstawą rozwoju firmy Inter Cars: pasja i zaangażowanie, partnerstwo, wiarygodność, lojalność oraz przywództwo przez przykład.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).