Rośnie rynek używanych hybryd w Polsce - dane AAA Auto | MOTOFAKTOR

Rośnie rynek używanych hybryd w Polsce - dane AAA Auto

person Adrian Januszkiewicz 29/09/2021

Według danych AAA Auto, w 2021 r. udział aut hybrydowych na rynku aut używanych wzrósł o 0,54 % względem 2020 r. i o 0,3 % wobec 2019 r.

Równocześnie, ceny aut z napędem hybrydowym stanowczo wzrosły w 2021 roku w porównaniu do lat ubiegłych. Mediana ceny samochodu hybrydowego w roku bieżącym wynosi 84 874 zł, podczas gdy w 2020 wynosiła 79 900 zł, a w 2019 – 75 900 zł.

Wzrost udziału samochodów z napędem hybrydowym w rynku aut używanych jest odzwierciedleniem tego, że kierowcy coraz większą wagę przywiązują do ekologii i z tym, że słabnie popularność silników diesla. Ponadto, przestoje w produkcji samochodów nowych wywołane pandemią, wpływają na to, że rynek używanych hybryd jest bardziej dynamiczny – więcej się na nim sprzedaje, jak i kupuje. Samochody używane, jako że również jest ich mniej na rynku, drożeją, co oczywiście przekłada się na wyższą cenę aut z napędem hybrydowym. W tym roku na polskim rynku odnotowaliśmy wzrost cen aut hybrydowych rzędu 5 tysięcy złotych, jest to rekord w skali ostatnich lat. Karolína Topolová Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA Auto

 

Mediana ceny używanego samochodu hybrydowego oferowanego na sprzedaż od stycznia do sierpnia 2021 r. wynosiła 84 874 PLN, mediana przebiegu – 42 466 km, a mediana rocznika 3,1 lat.

 

Najpopularniejszym modelem samochodu hybrydowego oferowanym na sprzedaż w trzech kwartałach 2021 roku w Polsce była Toyota Auris – 2 512 samochodów, na drugim miejscu znalazła się Toyota C-HR – 1 808 samochodów, a na trzecim Toyota Prius – 1 717 samochodów. Co ważne, Toyota Auris pozostaje niezmiennym liderem rynku od 2019 roku. Modele Toyoty zdominowały w ogóle polski rynek używanych hybryd, pod względem liczby ofert zajmują pierwsze pięć miejsc w rankingu popularności nieprzerwanie od 2019 roku do dziś.

TOP 8 modeli używanych samochodów hybrydowych w latach 2019 – 2021 w Polsce na podstawie liczby ofert sprzedaży

Źródło: AAA Auto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).