Rosja: rozbito gang podrabiający oleje znanych marek | MOTOFAKTOR

Rosja: rozbito gang podrabiający oleje znanych marek

person Joanna Piszcz 18/01/2016

Funkcjonariusze rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zrobili nalot na podmoskiewską fabrykę podrabianych produktów motoryzacyjnych. Roczne dochody gangu wynosiły - w przeliczeniu - około 600 mln zł.

W fabryce zlokalizowanej w budynku dawnego magazynu pod Moskwą funkcjonariusze odkryli trzy zautomatyzowane linie do butelkowania i pakowania oleju silnikowego, ponad 70 ton gotowych produktów w beczkach, puszkach i plastikowych kontenerach, ponad 80 tys. opakowań przygotowanych do sprzedaży, a także ogromne ilości podrobionych opakowań, kapsli i nakrętek oraz etykiet z logami znanych marek – Shell, Mobil, Castrol, Total, BP, Liqui Moly, Elf, Mazda, Toyota, Nissan, Ford, GM, Volkswagen i BMW.

 

Zdaniem rosyjskiego MSW, klika podobnych punktów produkujących podróbki na skalę przemysłową znajdowało się także w Moskwie i okolicach. Produkty były stąd dystrybuowane na terenie Federacji Rosyjskiej. Szefem gangu był 26-letni mieszkaniec Moskwy, który w fabryce zatrudniał na czarno imigrantów z Azji Środkowej. Nie ma informacji, czy te podróbki trafiały także na teren Unii Europejskiej, w tym do Polski.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).