Rodzina naczep kurtynowych Wieltonu | MOTOFAKTOR

Rodzina naczep kurtynowych Wieltonu

person Adrian Januszkiewicz 24/10/2019

Wielton zaprezentował rodzinę naczep kurtynowych - Curtain Master. Pięć modeli zostało opracowanych w odpowiedzi na zróżnicowane oczekiwania klientów.

Curtain Master – partner w biznesie na długie lata

Inżynierowie Wieltonu, projektując modele naczep Curtain Master, szczególny nacisk położyli na wytrzymałość, szczelność i funkcjonalność użytkowania. Nowoczesna konstrukcja ramy i zabudowy mają zapewniać wysoką wytrzymałość naczepy potwierdzoną licznymi testami przeprowadzonymi w Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy, co istotnie wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach. Przy produkcji zastosowano nowoczesną technologię spawania hybrydowego, która umożliwia uzyskanie solidnych i precyzyjnych spojeń, minimalizujących ryzyko odkształceń, a tym samym przedłużających cykl życia naczepy bez konieczności napraw. Podwozie zostało zabezpieczone przed korozją za pomocą techniki malowania katoferycznego, która gwarantuje uzyskanie optymalnej grubości powłoki i wyższą jakość oraz jeszcze dłuższą żywotność naczepy.

Nasi klienci oczekują produktów trwałych i nowoczesnych, wygodnych w obsłudze i bezpiecznych. Z myślą o nich prezentujemy pięć modeli przeznaczonych do różnorodnych zadań transportowych. Łączy je innowacyjna i sprawdzona konstrukcja, wysoka jakość wykonania i rozwiązania ergonomiczne, które optymalizują załadunek oraz wyładunek skracając jego czas. Tym samym korzystanie z nich jest efektywne, co przelicza się na konkretne oszczędności w biznesie. Mariusz Golec prezes Wielton S.A.

Towarzysz kierowcy na długie trasy

Oferta Wieltonu powinna ucieszyć nie tylko menedżerów firm transportowych, ale również użytkowników końcowych, czyli kierowców. W nowych konstrukcjach nacisk położono na bezpieczeństwo i ergonomię użytkowania, co ma ułatwiać i przyspieszać obsługę naczepy podczas załadunku i wyładunku.

 

W rodzinie naczep Curtain Master zastosowano nowoczesną konstrukcję dachu, przedniej ściany oraz panelu tylnego. Kierowcy powinni docenić również łatwość obsługi plandek, dachu i drzwi tylnych oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań np. uchwytów do zwijania linek celnych na przedniej ścianie. Naczepa Curtain Master została wyposażona także w szereg funkcjonalnych opcji, takich jak radary cofania, oś skrętna, system podwieszanych pasów mocujących, czy możliwość obsługi naczepy za pomocą smartfona.

Curtain Master sprawdzona w testach i dopasowana do wymagających zadań

Rodzina Curtain Master to pięć głównych modeli, opracowanych z myślą o różnorodnych potrzebach klientów: Curtain Master (do przewozu ładunku na paletach), Curtain Master Mega (o zwiększonej kubaturze), Side Curtain Master (naczepa kurtynowa z burtami), Coil Master (naczepa wyposażona w rynny, np. do przewozu stali w kręgach) oraz Drop Side Master przeznaczona dla branży budowlanej.

 

Modele Curtain Master zostały opracowane i przetestowane w Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jego zaplecze inżynieryjno-naukowe wspiera opracowywanie innowacyjnych technologii na potrzeby całej gamy naczep Wieltonu.

 

Infrastruktura CBR umożliwia również przeprowadzanie szczegółowej diagnostyki, badań konstrukcyjnych i kompleksowych testów wdrażanych rozwiązań. Firma stara się dostosować do potrzeb rynku i testuje nowe rozwiązania, zanim trafią do odbiorców. Naczepy Wieltonu są poddawane testom wytrzymałościowym, w których sprawdzany jest stan pojazdów po przejechaniu pół miliona kilometrów, czyli dystansu pokonywanego z reguły w ciągu 5 lat eksploatacji. Dzięki temu, użytkownicy mają otrzymać sprawdzoną naczepę, która posłuży przez długie lata.

Centrum Badawczo-Rozwojowe nadzoruje każdy proces produktowy od fazy idei, wyzwania, poprzez prace projektowe, a wreszcie testowanie gotowej naczepy między innymi pod kątem wytrzymałości, szczelności, a także funkcji użytkowych, ergonomii i bezpieczeństwa. Dzięki temu wypracowujemy optymalne rozwiązania łączące kluczowe z perspektywy klienta parametry produktu. Mariusz Golec

Wszystkie zaprezentowane modele – Curtain Master, Curtain Master Mega, Side Curtain Master, Coil Master oraz Drop Side Master są dostępne w ofercie Wieltonu.

 

Źródło: Wielton

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).