Renault wciąż liderem na rynku EV w Europie | MOTOFAKTOR

Renault wciąż liderem na rynku EV w Europie

person Adrian Januszkiewicz 23/11/2020

Renault jest liderem sprzedaży EV we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Irlandii. W Polsce, z udziałem 9,5%, zajmuje 3. miejsce w tym segmencie.

W 2020 roku do końca października w Europie sprzedano już łącznie 506 873 samochody elektryczne, co oznacza ponad 70% wzrostu w 2020 roku w stosunku do roku poprzedniego. Udział Renault w tym sektorze rynku wynosi 16,4% z liczbą 83 044 sprzedanych modeli.

 

Do końca października br. w Europie nabywców znalazły 74 484 Renault ZOE. ZOE pozostaje najchętniej wybieranym samochodem elektrycznym w Europie (14,7% udziału w rynku). Jest liderem sprzedaży we Francji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. W segmencie lekkich samochodów dostawczych Renault Kangoo Z.E. jest liderem sprzedaży z udziałem 29,9%.

 

Również w Polsce, przy ogólnym spadku sprzedaży samochodów osobowych o ponad 28%, sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła dwukrotnie. Renault, z 250-procentowym wzrostem zajmuje na tym rynku 3. miejsce.

 

Oprócz oferty samochodów elektrycznych grupa proponuje pełną gamę napędów hybrydowych i hybryd plug-in w modelach Clio, Captur, nowy Megane i nowy Megane Grandtour, wyposażonych w technologie E-TECH Hybrid i Plug-in Hybrid. Technologia ta jest również dostępna w nowym Renault Arkana.

 

Grupa Renault podejmuje zobowiązanie osiągnięcia zerowej emisji CO2 w Europie do 2050 roku. Do 2030 roku obniży emisję CO2 o 50% w porównaniu z poziomem z 2010 roku.

 

Od 2022 roku wszystkie nowe modele Grupy mają być oferowane również w wersji elektrycznej lub zelektryfikowanej. Przewiduje się, że za pięć lat 50% sprzedanych samochodów będą stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

 

Źródło: Renault

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).