Regeneracja i naprawa uszkodzonych gwintów z Würth Polska | MOTOFAKTOR

Regeneracja i naprawa uszkodzonych gwintów z Würth Polska

person Adrian Januszkiewicz 29/06/2021

Würth Polska posiada w swojej ofercie innowacyjny system do naprawy gwintów TIME-SERT gwarantujący ich skuteczną i pewną naprawę.

TIME-SERT to odpowiedniej wielkości tulejki stworzone z wytrzymałej stali. Powstają z jednego kawałka materiału, który jest gwintowany wewnątrz i na zewnątrz. Wystarczy wkręcić i wprasować je w materiał, a staną się nierozłączne z naprawianym elementem.

 

System TIME-SERT znajduje zastosowanie tam, gdzie istotna jest szybkość naprawy i odzyskanie pierwotnych parametrów wytrzymałościowych połączeń gwintowanych. To rozwiązanie docenić powinni przede wszystkim fachowcy związani z przemysłem samochodowym, silnikami i ich osprzętem, przekładniami napędów, mechanizmami różnicowymi, osiami, utrzymaniem ruchu, przemysłem spożywczym (w ofercie znajdują się tulejki w kilku wybranych rozmiarach gwintów wykonane ze stali nierdzewnej) lub osoby zajmujące się konstrukcjami z metali lekkich. System powinien się sprawdzić przy naprawie standardowych i drobnozwojowych gwintów metrycznych, gwintów calowych, wrażliwych na ciepło gwintów pod świece zapłonowe, a nawet do regeneracji gwintów w detalach cienkościennych.

TIME-SERT a wkładki z drutu

W przeciwieństwie do wkładek gwintowanych z drutu, TIME-SERT jest odporny na wysokie obciążenia stałe i zmienne. Jest w stanie przenosić je równomiernie na całym obszarze styku z podłożem. Natomiast wkładki z drutu, pod wpływem zmiennych obciążeń deformują się nierównomiernie, zniekształcając wkładkę z drutu razem ze współpracującym z nią gwintem śruby. W następstwie uniemożliwia to dokręcenie lub odkręcenie tego połączenia bez uszkodzenia gwintu.

 

Dodatkowo wkładki z drutu są przygotowywane z tolerancją “in plus”, co ma zabezpieczać je przed wykręcaniem. Niestety deformacja pod wpływem zmiennych obciążeń może doprowadzić do wykręcenia śruby razem z wkładką. Tego typu problemy rozwiązuje wkładka TIME-SERT, która jest zabezpieczona przed wykręcaniem nawet w przypadku, gdy występuje w niej kilka zwojów gwintu.

 

Jeśli gwint wkładki TIME-SERT uległby uszkodzeniu, to jej usunięcie za pomocą wykrętaka lewoskrętnego nie stanowi problemu i nie powoduje uszkodzenia gwintu w podłożu. Inaczej jest z wkładką z drutu, która pod wpływem wykrętaka ulega rozszerzeniu i uniemożliwia usunięcie. Dodatkowo w przypadku jej uszkodzenia, wkładka z drutu musi zostać wybita.

 

Zestawy do naprawy gwintów od Würth Polska dostępne są w e-sklepie, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych. W ofercie znajdują się m.in.:

1. TIME-SERT Zestaw do naprawy gwintów – 70 elementów

Kompletny zestaw do naprawy oraz wzmacniania gwintów w stali, lekkich i niezależnych metalach, żeliwie i twardych tworzywach sztucznych. Odpowiedni do naprawy gwintów metrycznych M5/M6/M8/M10/M12. Wytrzymałe i odporne na media wprasowane w detal tulejki zapewniają doskonałą szczelność zregenerowanych gwintów na działanie wody, oleju, innych cieczy oraz sprzężonych gazów.

 

Zestaw zawiera tulejki i narzędzia do pięciu rozmiarów gwintów. Do każdego rozmiaru gwintu przygotowano dwie długości tulejek, po pięć sztuk każdej.

 

Art. nr 5964 096 171

2. TIME-SERT Zestaw do naprawy gwintów – 42 elementów

Zestaw zawiera tulejki i narzędzia do trzech rozmiarów zwykłych gwintów metrycznych (M6/M8/M10). Do każdego rozmiaru gwintu przygotowano dwie długości tulejek.

 

Art. nr 0964 961 6

3. TIME-SERT Zestaw do naprawy gwintów pod świece zapłonowe

Dzięki zapewnieniu szczelności, specjalistyczne zestawy TIME-SERT świetnie sprawdzą się w naprawie gwintów świec zapłonowych. Co więcej tuleje przeznaczone do tego typu napraw są miedziowane lub posrebrzane, co pozwala lepiej odprowadzić ciepło.

 

 

 

0661 012 125

4. TIME-SERT Zestaw do naprawy uszkodzonych gwintów pod korki spustowe w miskach olejowych

System TIME-SERT daje możliwość naprawy uszkodzonych gwintów w miskach olejowych. Tulejki są samoblokujące. Ich prawidłowe prowadzenie w trakcie montażu gwarantuje później odpowiednie osadzenie śruby korka spustowego oleju. Dodatkowo tulejki pozwalają na przeprowadzenie naprawy, nawet gdy pozostało tylko kilka zwojów gwintu.

 

0661 121 501

5. TIME-SERT Zestaw do odnowy gwintów pod sondę Lambda

Tulejki odpowiednie do naprawy gwintów pod sondę Lambda zapewniają absolutną szczelność oraz nie wymagają wymiany katalizatora lub tłumika. Dodatkowo posiadają kołnierz oporowy, który zapewnia dokładne pozycjonowanie. To znaczy, że naprawiany gwint jest taki sam jak oryginalny. Dzięki temu, że ostatnie zwoje gwintu tulejki są nie do końca uformowane, system jest samozabezpieczający i gwarantuje, że tulejka nie wykręci się sama.

 

Art. nr 0661 181 6 – rozmiar M18 x 1,5

Źródło: Würth Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).