Ravenol: ulepszona formulacja oleju CVT Fluid | MOTOFAKTOR

Ravenol: ulepszona formulacja oleju CVT Fluid

person Adrian Januszkiewicz 31/07/2018

Ravenol zbadał formulację dotychczasowych olejów do przekładni CVT i ją usprawnił, aby spełniała najnowsze standardy.

Ravenol reagując na postęp technologiczny regularnie unowocześnia swoje flagowe produkty, dbając o to, aby ich formulacje mimo upływu czasu spełniały najwyższe możliwe obecnie do osiągnięcia standardy.

 

Firma postanowiła zbadać ponownie formulację produktów zalecanych dla skrzyń bezstopniowych i uzyskane wyniki wskazują, iż skrzynie CVT, poprzez swoją konstrukcję, generują bardzo dużą ilość zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia widoczne są najbardziej podczas wymiany oleju, który usuwany jest ze skrzyni w postaci zawiesiny/szlamu.

 

Obecnie skrzynie CVT stosowane są w wielu pojazdach różnych marek także tych z dużymi momentami obrotowymi, co powoduje znacznie większe obciążenia a więc możliwość szybszego zużycia skrzyni.

 

W związku z powyższym Ravenol wprowadził ultranowoczesną formulację, która ma oferować w obszarze całego okresu użytkowania:

 

  • lepszą stabilność ścinania,
  • zwiększoną ochronę przed zużyciem części metalowych tam, gdzie występują siły tarcia (łańcuch, pas),
  • bardzo niskie pienienie się i bardzo dobrą stabilność oksydacyjną,
  • brak odczuwalnej wibracji podczas pracy skrzyni.

 

Równolegle z procesem poprawy formulacji CVT ulepszony został też CVTF NS2/J1, aby również przewyższał wymagania dla tego oleju.

 

Co najważniejsze, nowa formulacja olejów CVT i CVTF NS2/J1 ma:

 

  • niwelować do minimum powstawanie zanieczyszczeń w okresie użytkowania między wymianami,
  • znacznie zwiększać komfort użytkowania (lepsza reakcja na zmiany momentu, hamowanie, przyspieszanie),
  • optymalnie chronić skrzynię w całym okresie jej użytkowania z uwzględnieniem zwiększenia przebiegów.

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).