Punkty szybkiego ładowania EV u dealerów Volvo | MOTOFAKTOR

Volvo Car Poland zapowiada uruchomienie sieci powszechnie dostępnych stacji ładowania EV, które pojawią się u autoryzowanych dealerów Volvo w całym kraju.

 

Ze stacji będą mogli korzystać nie tylko klienci Volvo, ale także inni kierowcy aut elektrycznych dowolnej marki. Stacje pojawiły się już u dealerów Volvo w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie, a wkrótce – także w Poznaniu.

 

Zakończenie pierwszego etapu budowy stacji planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2022 roku. Do tego czasu powstanie 31 stacji ładowania prądem zmiennym o mocy do 22 kW. Później pojawi się ponad 50 stacji szybkiego ładowania prądem stałym 175 kW. W tej chwili działa już ponad trzy czwarte planowanych stacji ładowania prądem zmiennym. Wszystkie stacje będę widoczne w sieci Plugsurfing, czołowej europejskiej platformie stacji publicznych.

 

Inwestycja w infrastrukturę ma na celu zapewnienie możliwie łatwego dostępu do publicznych stacji ładowania. Stać ma się to poprzez łatwiejszą eksploatację i zapewnienie dostępu do jak największej liczby ładowarek. Plany dotyczące rynku polskiego to zaledwie jeden z przykładów współpracy Volvo Cars z platformą Plugsurfing w kluczowych obszarach. To jeden z pierwszych rynków w Europie – obok Włoch, Belgii i Hiszpanii – gdzie u dealerów Volvo pojawią się stacje szybkiego ładowania.

 

Sprzedajemy samochody elektryczne, więc chcemy zapewnić naszym klientom wygodną możliwość ich ładowania. Wiemy, że samochody zazwyczaj podłączane są do instalacji domowych. Jednak w przypadku dalszych wyjazdów dostępność stacji szybkiego ładowania jest kluczowa. Nasi dealerzy mają dobre lokalizacje przy głównych trasach w dużych miastach. Stacje ułatwią życie właścicielom aut elektrycznych i hybrydowych, a ponieważ nie ograniczamy dostępu do nich jedynie do aut Volvo, posłużą wszystkim kierowcom – podkreślił Prezes Volvo Car Poland, Emil Dembiński.

 

W 2017 roku koncern Volvo Cars zobowiązał się do wprowadzenia napędu elektrycznego w całej gamie swoich modeli, a od roku 2019 wszystkie modele Volvo dostępne są w wersji hybrydowej typu plug-in. Firma zobowiązała się także do 2025 roku (w porównaniu do roku 2018) zmniejszyć o 40% przypadający na jeden samochód poziom emisji CO2, wynikający z całego łańcucha dostaw i procesu produkcji, włączywszy w to sieć dealerską. W roku 2040 Volvo Cars zamierza osiągnąć zerowy poziom śladu węglowego w swoim łańcuchu wartości.

 

W tej chwili Volvo oferuje pełną gamę modeli zelektryfikowanych (hybryd klasycznych, typu plug-in i aut w pełni elektrycznych), przy czym ponad 25% sprzedaży stanowią hybrydy plug-in. Do 2025 roku połowę samochodów na rynku mają stanowić auta w pełni elektryczne, zaś do roku 2030 z oferty zupełnie mają zniknąć wersje napędzane silnikami spalinowymi.

 

Źródło: Volvo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).