Przeróbka układu hamulcowego na celowniku ITD | MOTOFAKTOR

Przeróbka układu hamulcowego na celowniku ITD

person Redakcja 27/07/2021

Jedno z sześciu kół naczepy skontrolowanej przez inspektorów dolnośląskiej ITD w ogóle nie hamowało. Odłączono od niego siłownik i przewody układu hamulcowego.

W piątek (23 lipca), w pobliżu Kłodzka, patrol Inspekcji Transportu Drogowego  zatrzymał do kontroli zestaw należący do polskiego przedsiębiorcy. W trakcie oględzin stanu technicznego inspektorzy zauważyli odłączony od układu pneumatycznego i zablokowany mechanicznie siłownik hamulcowy przy jednym z kół naczepy. Odłączone przewody hamulcowe zostały celowo załamane, aby uniemożliwić ubytek powietrza z układu pneumatycznego.

 

Kierowca doskonale wiedział o tym, że jedno z kół naczepy w ogóle nie hamuje. Wyjaśnił inspektorom, że do awarii siłownika doszło w trakcie jazdy i dokonał niedopuszczalnej przeróbki układu hamulcowego w celu kontynuowania jazdy. Odłączenie siłownika umożliwiło bowiem swobodny obrót koła.

 

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz zakazali jej dalszego użytkowania do momentu naprawy usterki. Wezwany na miejsce kontroli ITD serwis mobilny wymienił uszkodzony siłownik w pół godziny za kwotę sporo mniejszą, niż wynosi kara, której może teraz spodziewać się przewoźnik. Wobec niego wszczęto postępowanie administracyjne.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).