ProfiAuto rozwija sieć o kolejne miasta | MOTOFAKTOR

ProfiAuto rozwija sieć o kolejne miasta

person Adrian Januszkiewicz 30/09/2021

Sieć ProfiAuto powiększyła się o kolejnego partnera – sklep Brems w Koninie, którego oficjalne otwarcie nastąpiło 20 września br.

Obserwując aktualną sytuację eksperci branżowi wskazują, że pandemia jedynie wzmogła zainteresowanie zakładaniem biznesów w branży aftermarketowej. W przeciwieństwie do dilerów samochodowych, ta forma działalności jest obecnie jeszcze bardziej opłacalna. Szczególnie teraz Polacy częściej decydują się na zakup samochodów używanych, gdyż zarówno czas oczekiwania na pojazdy nowe (m.in. ze względu na kryzys w dostawach półprzewodników), jak i ich ceny skutecznie odstraszają klientów od odwiedzin w salonach. To zaś wzmaga ruch na rynku zamienników i części oryginalnych producentów.

Niedawne otwarcie sklepu naszego nowego partnera – ProfiAuto Brems w Koninie, dobrze obrazuje potrzeby, jakie stawia obecnie przed branżą aftermarketową polski użytkownik samochodu. Sądzimy, że duże sklepy i hurtownie będą już nie tylko domeną największych miast, ale także mniejszych ośrodków. Szczególnie w kontekście obecnej sytuacji na rynku popyt na części będzie naturalnie się zwiększał. Z perspektywy nas, jako właścicieli sieci, to z kolei sprawia, że tworzenie profesjonalnych narzędzi wspomagających zarządzanie tymi firmami jest podstawą rozwoju zarówno ProfiAuto, jak i naszych Partnerów. Członkostwo daje bowiem realne wsparcie w postaci oprogramowania, marketingu czy wyposażenia, które zwiększa bieżące obroty, a ponadto daje możliwość rozbudowania firmy w przyszłości. Adam Kapek wiceprezes zarządu Moto-Profil

 

Obecnie na terenie Polski, Czech i Słowacji działa już niemal 2200 warsztatów oraz ponad 250 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych ProfiAuto. Każdy z nowych partnerów zarówno na początku działalności, jak i w trakcie prowadzenia swojego biznesu, otrzymuje wsparcie, na które składają się m.in.: dostęp do niemal 8,5 miliona części w katalogu, szkolenia dla pracowników, oprogramowanie, narzędzia marketingowe oraz atrakcyjne formy finansowania wyposażenia.

Zdecydowaliśmy się na członkostwo w ProfiAuto, bo wiemy, że to sieć, która ma za sobą mocną markę i daje duże wsparcie szczególnie dla takich firm, jak nasza. Dla nowego biznesu w tej branży liczy się przede wszystkim dobry start i mamy świadomość, że dobre „pierwsze wrażenie” możemy zrobić tylko raz. Analizując pakiet korzyści, jakie daje ProfiAuto stwierdziliśmy, że zostanie partnerem sieci to dla nas najlepsza pozycja wyjściowa zarówno na początku działalności, jak i pod kątem dalekosiężnych planów rozwoju. Krzysztof Adamczyk właściciel sklepu ProfiAuto Brems w Koninie

Partnerami otwarcia sklepu Brems byli: ProfiPower, ENI, ATE, Brembo, Delphi Technologies, Denso, DRiV, Monroe, Energy, HELLA, febi bilstein, MANN-FILTER, Valeo, Varta.

 

Źródło: ProfiAuto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).