Pompa cieczy ECF Airtex wchodzi na rynek wtórny | MOTOFAKTOR

Pompa cieczy ECF Airtex wchodzi na rynek wtórny

person Adrian Januszkiewicz 10/10/2022

Airtex wprowadził na rynek wtórny elektrohydrauliczną pompę cieczy ECF.

Nowa pompa cieczy Airtex ECF to alternatywa oryginalnej, elektrohydraulicznej pompy cieczy stosowanej w 1,6 i 2,0-litrowych silnikach TDI z grupy VAG. Jednostki te są produkowane od 2012 r. i napędzają już ponad dziewięć milionów pojazdów w całej Europie!

 

Warty podkreślenia jest fakt, że pompa wykorzystuje opatentowaną przez Airtex technologię SWITCH ECF do zmiany natężenia przepływu, bez naruszania oryginalnego patentu, co czyni firmę pierwszym producentem oferującym prawdziwy zamiennik pompy cieczy OE, z dopasowaną technologią ECF. Zanim trafiła na rynek, opracowano 50 prototypów i przeprowadzono ok. 120 testów hydraulicznych. Łączny czas testów to 6500 godzin!

 

Airtex ECF – dokładnie tak jak oryginał – zmienia natężenie przepływu płynu chłodzącego w celu skrócenia czasu nagrzewania się silnika. Redukuje tym samym zużycie paliwa i poprawia skład emisji spalin w pierwszych minutach jazdy. Pompa cieczy ECF Airtex realizuje zatem te same zadania co oryginał, ale bez naruszania patentu OE.

Pompa Airtex ECF jest dostępna jako pojedynczy zespół pompy cieczy (numer referencji 1978) lub jako część zestawu (numer referencji WPK-197801) obejmującego pompę cieczy, pasek rozrządu, napinacz i rolkę prowadzącą.

 

Założona ponad 85 lat temu, w 1935 roku, firma Airtex jest producentem OE. Jej europejskie centrum technologiczne i produkcyjne to posiadający certyfikat ISO zakład o powierzchni 13 000 m2, który zatrudnia prawie 150 pracowników i jest w stanie wyprodukować ponad pięć milionów pomp cieczy rocznie. Oferta dla rynku wtórnego obejmuje pompy wody, pompy paliwa oraz zestawy rozrządu z pompą wody wraz z paskiem rozrządu Dayco OE.

 

Premiera tej pompy pokazuje niezwykle wysoki poziom umiejętności technicznych zespołu inżynierów Airtex. Cieszymy się, że jako pierwsi oferujemy prawdziwą alternatywę dla pompy cieczy OE, która oferuje ten sam poziom zaawansowania technicznego i taką samą funkcjonalność. System ECF odgrywa istotną rolę w redukcji emisji spalin i obniżeniu zużycia paliwa. Uzyskaliśmy ten efekt dzięki naszej opatentowanej konstrukcji SWITCH – mówi Sam Robinson, Group Brand & Marketing Manager (Europe) w Airtex.

 

Źródło: Airtex

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).