Podnośniki parkingowe Bestlift w ofercie Best Products | MOTOFAKTOR

Podnośniki parkingowe Bestlift w ofercie Best Products

person Januszkiewicz Adrian 27/05/2020

Do gamy podnośników parkingowych znajdujących się w ofercie Best Products sp. z o.o. dołączyły dwa nowe modele marki Bestlift.

Nowe podnośniki w ofercie Best Products już zostały rozładowane w magazynie centralnym firmy w Poznaniu [zdjęcie]. Pierwszym z nich jest podnośnik 4-kolumnowy BESTLIFT 425P o udźwigu 2500 kg. Są one napędzane elektrohydraulicznie z siłownikami ukrytymi pod platformami.

 

Zapewniać ma to z jednej strony estetykę (brak widocznych elementów) i bezpieczeństwo użytkowania z drugiej. Każdy podnośnik posiada automatyczne blokady (rygle) zabezpieczające przed opadnięciem w przypadku awarii któregokolwiek elementu systemu hydraulicznego. Ich odblokowanie w celu opuszczenia podnośnika jest możliwe za pomocą dźwigni uruchamianej ręcznie przez operatora.

 

Wymiary zewnętrzne tego podnośnika to 2450 x 4455 mm (plus odłączane rampy najazdowe). Standardowo agregat hydrauliczny (pompa ze zbiornikiem) mocowane są z boku kolumny co może stanowić pewien problem w ciasnych pomieszczeniach. Możliwe jest wówczas zastosowanie specjalnego opcjonalnego zestawu do jego zamocowania pod kątem 90 stopni czyli na froncie kolumny. W takim przypadku agregat nie poszerza obrysu podnośnika i jest możliwe jego posadowienie nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach lub kilku podnośników jeden obok drugiego.

 

Większym bratem wyżej opisanego podnośnika jest model BESTLIFT 440P przeznaczony do parkowania pojazdów o masie całkowitej do 4 ton. Oprócz zwiększonego udźwigu ma on nieco większe gabaryty (2630 x 4460 mm). Wszystkie elementy opcjonalne są również do niego dostępne.

Podnośnik BESTLIFT 440P

Na podstawie przeprowadzonych badań rynku podjęto decyzję, że będą one dostępne wyłącznie kolorze antracytowym (ciemny szary) z jasnoszarymi platformami, a nie niebieskie, jak większość maszyn warsztatowych. Kolorystyka ta idealnie pasuje do większości wnętrz garaży czy parkingów podziemnych.

 

Często właściciele samochodów (szczególnie tych cennych np. zabytkowych) obawiają się zanieczyszczenia pojazdu na dole przez np. olej czy wodę skapujące z auta znajdującego się na górze. Rozwiązaniem tego problemu mają być plastikowe wanny przeciwolejowe, których ułożenie pomiędzy platformami stanowi zaporę dla tych ewentualnych zanieczyszczeń.

 

Podnośniki parkingowe Bestlift prawidłowo zmontowane są sztywną konstrukcją samonośną i dlatego nie wymagają przytwierdzania do podłoża. W związku z tym producent przewidział również możliwość przesuwania całego podnośnika z jednego miejsca na drugie, tam gdzie w danej chwili jest potrzebny – oczywiście bez samochodu. Jest to możliwe dzięki opcjonalnemu zestawowi mobilnemu, którego montaż i demontaż jest niezwykle prosty.

 

Oba modele są zasilane prądem jednofazowym 230V, czyli z normalnego gniazdka elektrycznego.

 

Powyższe podnośniki parkingowe polecane są posiadaczom większej liczby samochodów, kolekcjonerom i oczywiście deweloperom, którzy niejednokrotnie borykają się z problemem braku miejsc parkingowych w nowobudowanych budynkach wielorodzinnych.

 

Źródło: Best Products

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).