Platforma rowerowa Veturo a auta elektryczne | MOTOFAKTOR

Platforma rowerowa Veturo a auta elektryczne

Czy do każdego auta zasilanego z baterii, można zamontować hak holowniczy i platformę rowerową Veturo? Steinhof wyjaśnia.

 

Obecnie kierowcy są przyzwyczajeni do szybkiego tankowania aut spalinowych, a także do modyfikowania ich pod swoje potrzeby. Montaż haka holowniczego jest relatywnie łatwą czynnością, która zdecydowanie poprawia użyteczność pojazdu. Czy tak samo jest z elektrykami?

Hak holowniczy w samochodzie elektrycznym

Hak holowniczy w samochodzie elektrycznym nie jest niczym niezwykłym. Podobnie jak w samochodach z silnikiem spalinowym, haki holownicze można zamontować również w elektrykach. Jednak warto pamiętać, że każdy model samochodu elektrycznego ma swoje ograniczenia, jeśli chodzi o ciężar, który można przewozić. Dodatkowo część modeli z bateriami na pokładzie nie jest przystosowana do montażu haka holowniczego w żadnej formie.

 

W związku z tym przed zakupem haka holowniczego warto sprawdzić, czy producent samochodu nie narzuca ograniczeń dotyczących jego montażu.

Dlaczego warto mieć hak holowniczy w samochodzie elektrycznym?

Hak holowniczy w samochodzie elektrycznym może być przydatny w wielu sytuacjach. Na przykład, gdy chcemy przewieźć rowery na platformie Veturo lub, przyczepkę. Przez zamontowanie haka holowniczego samochód elektryczny może być równie funkcjonalny, co samochód z silnikiem spalinowym.

 

Warto również pamiętać, że samochody elektryczne są znacznie bardziej ekologiczne niż ich odpowiedniki z silnikiem spalinowym. Dzięki temu, że samochody elektryczne nie emitują spalin wjazd do strefy czystego transportu lub na tereny przyrodnicze, gdzie jest to dozwolone to spore ułatwienie.

Podróż z platformą rowerową Veturo

Rozwój elektromobilności nabiera tempa, dlatego obecność haków holowniczych w samochodach z silnikami elektrycznymi przestaje dziwić. Jednocześnie właściciele pojazdów zasilanych z baterii muszą zdecydować się na pewne kompromisy. Zwiększone obciążenie auta podobnie do samochodu konwencjonalnego obniża maksymalny zasięg.

 

Podróż z platformą rowerową Veturo jest optymalnym rozwiązaniem dla pojazdów elektrycznych. Rowery znajdują się w tylnej części nadwozia, przez co generują zdecydowanie mniejsze opory powietrza w porównaniu do jednośladów zamontowanych na dachu. Steinhof w ofercie haków holowniczych ma do dyspozycji szereg modeli dostosowanych do pojazdów elektrycznych. Mowa tutaj o markach takich jak Audi, Kia, Skoda, Ford. Przed zakupem auta elektrycznego podobnie do wyboru samochodu spalinowego musimy uwzględnić, do czego nasz nowy pojazd ma być przede wszystkim wykorzystywany. Jeśli w planach mamy wyjazdy na wycieczki rowerowe, rozsądnie jest zapoznać się z możliwościami modyfikacji samochodu, jakie oferuje producent oraz poznać gamę haków holowniczych dostosowanych do samochodów elektrycznych. W ten sposób unikniemy późniejszych rozczarowań wywołanych przez zbyt pochopne decyzje zakupowe – mówi Mariusz Fornal – kierownik działu technicznego Steinhof.

 

Źródło: Steinhof

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).