Platforma rowerowa Veturo a auta elektryczne | MOTOFAKTOR

Platforma rowerowa Veturo a auta elektryczne

person Redakcja 18/04/2023

Czy do każdego auta zasilanego z baterii, można zamontować hak holowniczy i platformę rowerową Veturo? Steinhof wyjaśnia.

 

Obecnie kierowcy są przyzwyczajeni do szybkiego tankowania aut spalinowych, a także do modyfikowania ich pod swoje potrzeby. Montaż haka holowniczego jest relatywnie łatwą czynnością, która zdecydowanie poprawia użyteczność pojazdu. Czy tak samo jest z elektrykami?

Hak holowniczy w samochodzie elektrycznym

Hak holowniczy w samochodzie elektrycznym nie jest niczym niezwykłym. Podobnie jak w samochodach z silnikiem spalinowym, haki holownicze można zamontować również w elektrykach. Jednak warto pamiętać, że każdy model samochodu elektrycznego ma swoje ograniczenia, jeśli chodzi o ciężar, który można przewozić. Dodatkowo część modeli z bateriami na pokładzie nie jest przystosowana do montażu haka holowniczego w żadnej formie.

 

W związku z tym przed zakupem haka holowniczego warto sprawdzić, czy producent samochodu nie narzuca ograniczeń dotyczących jego montażu.

Dlaczego warto mieć hak holowniczy w samochodzie elektrycznym?

Hak holowniczy w samochodzie elektrycznym może być przydatny w wielu sytuacjach. Na przykład, gdy chcemy przewieźć rowery na platformie Veturo lub, przyczepkę. Przez zamontowanie haka holowniczego samochód elektryczny może być równie funkcjonalny, co samochód z silnikiem spalinowym.

 

Warto również pamiętać, że samochody elektryczne są znacznie bardziej ekologiczne niż ich odpowiedniki z silnikiem spalinowym. Dzięki temu, że samochody elektryczne nie emitują spalin wjazd do strefy czystego transportu lub na tereny przyrodnicze, gdzie jest to dozwolone to spore ułatwienie.

Podróż z platformą rowerową Veturo

Rozwój elektromobilności nabiera tempa, dlatego obecność haków holowniczych w samochodach z silnikami elektrycznymi przestaje dziwić. Jednocześnie właściciele pojazdów zasilanych z baterii muszą zdecydować się na pewne kompromisy. Zwiększone obciążenie auta podobnie do samochodu konwencjonalnego obniża maksymalny zasięg.

 

Podróż z platformą rowerową Veturo jest optymalnym rozwiązaniem dla pojazdów elektrycznych. Rowery znajdują się w tylnej części nadwozia, przez co generują zdecydowanie mniejsze opory powietrza w porównaniu do jednośladów zamontowanych na dachu. Steinhof w ofercie haków holowniczych ma do dyspozycji szereg modeli dostosowanych do pojazdów elektrycznych. Mowa tutaj o markach takich jak Audi, Kia, Skoda, Ford. Przed zakupem auta elektrycznego podobnie do wyboru samochodu spalinowego musimy uwzględnić, do czego nasz nowy pojazd ma być przede wszystkim wykorzystywany. Jeśli w planach mamy wyjazdy na wycieczki rowerowe, rozsądnie jest zapoznać się z możliwościami modyfikacji samochodu, jakie oferuje producent oraz poznać gamę haków holowniczych dostosowanych do samochodów elektrycznych. W ten sposób unikniemy późniejszych rozczarowań wywołanych przez zbyt pochopne decyzje zakupowe – mówi Mariusz Fornal – kierownik działu technicznego Steinhof.

 

Źródło: Steinhof

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).