Podróżowanie z bagażnikiem rowerowym - porady Steinhof | MOTOFAKTOR

Podróżowanie z bagażnikiem rowerowym - porady Steinhof

person Redakcja 22/03/2022

Mamy już kalendarzową wiosnę, dlatego Steinhof przypomina, jak wygląda bezpieczna podróż z bagażnikiem rowerowym na hak.

Jazda rowerem zdecydowanie zwiększa naszą mobilność, jednak zdarza się, że trasy, które chcemy zobaczyć znajdują się poza naszymi możliwościami z perspektywy siodełka rowerowego. Wtedy do gry wchodzi bagażnik rowerowy. Steinhof ma w swojej ofercie dobrze znany bagażnik przeznaczony do przewozu rowerów, który mocuje się na hak holowniczy. Wskazuje na główne zalety tego rozwiązania i przypomina podstawowe aspekty związanie z bezpieczeństwem transportu rowerów.

Sprawdź wszystkie akcesoria bagażnika przed jego montażem

Bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy to bardzo wygodne rozwiązanie. Przede wszystkim przez umieszczenie jednośladów za pojazdem ograniczamy opory powietrza, co ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa. Po drugie utrzymujemy funkcjonalność samochodu, ponieważ możemy wjechać na parkingi podziemne, czy promy bez obaw o rowery pozostawione na dachu auta. Po trzecie zyskujemy dodatkową przestrzeń w bagażniku lub na dachu na inny bagażnik dachowy, jeśli potrzebujemy przewieźć więcej rzeczy.

 

Bagażniki rowerowe Veturo to łatwe w montażu i stabilne konstrukcje, do których Steinhof oferuje części zamienne, więc jeśli przy starcie sezonu pojawią się jakieś braki w wyposażeniu z łatwością można je uzupełnić. W sprawdzeniu wszystkich części pomocna jest instrukcja obsługi.

Zadbaj o prawidłowy montaż rowerów do bagażnika

Przed podróżą bardzo dobrym pomysłem jest przećwiczenie zakładania i zdejmowania rowerów z bagażnika. Im szybciej nabierzemy wprawy w wykonywaniu tych czynności i wiemy, jakie elementy należy przymocować do bagażnika, żeby rowery zachowały stabilność w transporcie, tym mniej wysiłku i czasu zajmie nam przygotowanie do wyjazdu. Troska o detale w trakcie montażu rowerów do platformy przydaje się w sytuacjach awaryjnych, gdzie podczas gwałtownych manewrów konstrukcja bagażnika musi zdać egzamin.

Pamiętaj, że Twoje auto jest cięższe i dłuższe

Na koniec kilka ważnych informacji związanych z bezpieczeństwem. Każdy wyjazd na drogę z dodatkowym obciążeniem w postaci jednego lub czterech rowerów oznacza dłuższą drogę hamowania. Jeśli na pokładzie znajdują się pasażerowie wraz z bagażami nasz samochód, może być cięższy nawet o kilkaset kilogramów! Poza tym auto z bagażnikiem rowerowym Veturo jest nieco dłuższe, o czym należy pamiętać przy parkowaniu. W związku z tym, że bagażnik montowany na hak holowniczy przysłania klapę bagażnika, potrzebna jest trzecia tablica rejestracyjna oraz dokładna kontrola oświetlenia bagażnika – mówi Mariusz Fornal z Steinhof.

 

Źródło: Steinhof

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).