Pirelli P Zero Trofeo R z rekordem na Nürburgringu | MOTOFAKTOR

Pirelli P Zero Trofeo R z rekordem na Nürburgringu

person Adrian Januszkiewicz 23/09/2021

Pirelli P Zero Trofeo R, jako część najnowszego Audi RS 3, ustanowiły nowy rekord na legendarnym torze Nürburgring.

Na torze o długości równej 20,8 km Audi ustanowiło nowy czas wynoszący 7 minut i 40,748 sek. Tym samym o 4,64 sekundy pobity został poprzedni, ustanowiony w 2019 roku, rekord w klasie samochodów kompaktowych.

 

Najnowszy wynik został osiągnięty na oponach Trofeo R zastosowanych w rozmiarze 265/30Z R19 z przodu i 245/35Z R19 z tyłu pojazdu. Większe opony z przodu mają mieć szczególny wpływ na poprawę wrażeń z jazdy i zapewniać bardziej sportowe odczucia.

Pirelli P Zero Trofeo R do jazdy po drogach i torach

Inżynierowie Pirelli opracowali we współpracy ze swoimi kolegami z Audi specjalną wersję P Zero Trofeo R dla najnowszego RS 3: są to opony torowe homologowane również do użytku drogowego, które powstały w oparciu o doświadczenie Pirelli zdobyte podczas najważniejszych światowych mistrzostw sportów motorowych. Przy ich produkcji zastosowano najnowsze technologie, szczególnie w zakresie mieszanki, struktury i wzoru bieżnika. W rezultacie przekładać ma się to na najlepsze możliwe osiągi zarówno na drodze, jak i na torze.

 

Na przykład wzór bieżnika został stworzony z myślą o zapewnieniu większej stabilności na prostej drodze, jak też o skróceniu drogi hamowania i poprawie przyczepności bocznej przy wchodzeniu w ostre zakręty. Opony P Zero Trofeo R są produkowane w tureckiej fabryce Pirelli w Izmit. Ten sam zakład produkuje również sportowe opony na wszystkie inne mistrzostwa sportów motorowych, w których Pirelli bierze udział. Wykorzystuje te same technologie i ten sam sprzęt, który jest używany przy produkcji najnowocześniejszych opon do sportów motorowych.

P Zero: codzienna wydajność przy poszanowaniu środowiska

Alternatywą dla opon P Zero Trofeo R są słynne P Zero, zaprojektowane z myślą o codziennym użytkowaniu przez kierowców o mniejszych skłonnościach do wyczynowej jazdy. Opony P Zero nie tylko dopełniają sportowy charakter Audi RS 3, ale też są ukierunkowane na zrównoważony, przyjazny środowisku rozwój: ich struktura i materiały zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zoptymalizować opór toczenia. Dzięki temu – oraz wpływie na zmniejszenie zużycia paliwa – mogą poszczycić się one oznakowaniem w postaci litery „A” widniejącym na europejskiej etykiecie.

 

Podczas tworzenia opon wykorzystano również technologię wirtualnego projektowania i symulacji Pirelli, co pozwoliło skrócić czas opracowywania i przyspieszyć reakcję na wymagania Audi, a także przyniosło inne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w postaci zmniejszenia zapotrzebowania na fizyczne prototypy. Te skrojone na miarę opony posiadają specjalne oznaczenie AO na ścianie bocznej, co oznacza, że są one dedykowane konkretnie do Audi w myśl strategii „idealnego dopasowania” Pirelli.

 

Źródło: Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).