Pirelli Cinturato Winter 2 doceniona przez „Auto Bild” i „Tyre Seeker” | MOTOFAKTOR

Pirelli Cinturato Winter 2 doceniona przez "Auto Bild" i "Tyre Seeker"

Nowa Pirelli Cinturato Winter 2 została uznana za najlepszą oponę zimową przez międzynarodowe magazyny motoryzacyjne "Auto Bild" i "Tyre Seeker".

 

Magazyn „Auto Bild” wyselekcjonował 56 modeli opon w rozmiarze 215/55 R17 do swoich zimowych testów na 2022 rok i poddał ocenie pierwszą 20 w zróżnicowanych warunkach na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni. Przeprowadzono testy prowadzenia, hamowania i występowania efektu aquaplaningu, a jednocześnie mierzono efektywność opon, w tym ich zużycie i stawiane opory toczenia. Cinturato Winter 2 uzyskała najwyższy łączny wynik, który został opisany jako „wzorowy”. Magazyn napisał: Pirelli Cinturato Winter 2 wykazała się przekonującą wszechstronnością przy długich przebiegach i dobrą wydajnością, precyzyjnym prowadzeniem na mokrej nawierzchni i skutecznością przy zapobieganiu efektowi aquaplaningu.

 

Opona zimowa Pirelli Cinturato Winter 2
Opona zimowa Pirelli Cinturato Winter 2

Brytyjski magazyn „Tyre Seeker” przetestował pięć modeli opon zimowych w rozmiarze 215/55 R17 na zaśnieżonej trasie przy pomocy modelu samochodu BMW serii 3. Pod koniec serii testów sprawdzających prowadzenie, hamowanie oraz przyczepność boczną, opona Cinturato Winter 2 zwyciężyła w zestawieniu dzięki zapewnieniu równowagi między osiągami, łatwością prowadzenia i odczuciami płynącymi z jazdy.

 

Ostatecznej oceny dokonał portal „Tyre Reviews”, którego specjaliści wyposażyli Volkswagena Golfa w dziewięć różnych opon dedykowanych na śnieg w rozmiarze 225/45 R17 i przetestowali je na zaśnieżonej drodze, w celu obiektywnej oceny poszczególnych parametrów. Cinturato Winter 2 okazała się zarówno wydajna, jak i bezpieczna, zdobywając najwyższe wyróżnienie portalu, który nazwał ją „oponą dającą najwięcej radości w każdych warunkach”, a także doskonale radzącą sobie na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni.

 

Wraz z serią Scorpion, opony Cinturato tworzą część asortymentu Pirelli zapewniającego prowadzenie przez cały rok i w każdych warunkach drogowych, dzięki dostępności gamy produktów letnich, zimowych i całorocznych. Pirelli zaprezentowało niedawno odświeżoną gamę swoich produktów, w której uwzględniono technologie opracowane zgodnie z procesem „Eco-Safety Design”, łączącym bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój w trakcie tworzenia nowych produktów. Cinturato Winter 2 i Scorpion Winter 2 (model rozwojowy, stworzony na potrzeby pojazdów typu SUV) to nowe modele opon zimowych, które współdzielą wiele cech sprawiających, że są wyjątkowo efektywne przy niskich temperaturach. Główną innowacyjną technologią dla obu modeli są zaprojektowane przez Pirelli lamele 3D, które dzięki trójwymiarowej strukturze zmieniają kształt w zależności od stanu zużycia bieżnika, przechodząc od formy liniowej do sinusoidalnej (zygzakowatej), co zwiększa ich powierzchnię roboczą i skuteczność działania na suchych, mokrych i zaśnieżonych nawierzchniach przez cały okres eksploatacji opony. Obie opony zostały wyróżnione znakiem doskonałości TÜV SÜD Performance Mark, który potwierdza ich osiągi i pozycję lidera w klasie opon zimowych.

 

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).