Pirelli Cinturato Winter 2 doceniona przez „Auto Bild” i „Tyre Seeker” | MOTOFAKTOR

Pirelli Cinturato Winter 2 doceniona przez "Auto Bild" i "Tyre Seeker"

person Adrian Januszkiewicz 21/10/2022

Nowa Pirelli Cinturato Winter 2 została uznana za najlepszą oponę zimową przez międzynarodowe magazyny motoryzacyjne "Auto Bild" i "Tyre Seeker".

 

Magazyn „Auto Bild” wyselekcjonował 56 modeli opon w rozmiarze 215/55 R17 do swoich zimowych testów na 2022 rok i poddał ocenie pierwszą 20 w zróżnicowanych warunkach na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni. Przeprowadzono testy prowadzenia, hamowania i występowania efektu aquaplaningu, a jednocześnie mierzono efektywność opon, w tym ich zużycie i stawiane opory toczenia. Cinturato Winter 2 uzyskała najwyższy łączny wynik, który został opisany jako „wzorowy”. Magazyn napisał: Pirelli Cinturato Winter 2 wykazała się przekonującą wszechstronnością przy długich przebiegach i dobrą wydajnością, precyzyjnym prowadzeniem na mokrej nawierzchni i skutecznością przy zapobieganiu efektowi aquaplaningu.

 

Opona zimowa Pirelli Cinturato Winter 2
Opona zimowa Pirelli Cinturato Winter 2

Brytyjski magazyn „Tyre Seeker” przetestował pięć modeli opon zimowych w rozmiarze 215/55 R17 na zaśnieżonej trasie przy pomocy modelu samochodu BMW serii 3. Pod koniec serii testów sprawdzających prowadzenie, hamowanie oraz przyczepność boczną, opona Cinturato Winter 2 zwyciężyła w zestawieniu dzięki zapewnieniu równowagi między osiągami, łatwością prowadzenia i odczuciami płynącymi z jazdy.

 

Ostatecznej oceny dokonał portal „Tyre Reviews”, którego specjaliści wyposażyli Volkswagena Golfa w dziewięć różnych opon dedykowanych na śnieg w rozmiarze 225/45 R17 i przetestowali je na zaśnieżonej drodze, w celu obiektywnej oceny poszczególnych parametrów. Cinturato Winter 2 okazała się zarówno wydajna, jak i bezpieczna, zdobywając najwyższe wyróżnienie portalu, który nazwał ją „oponą dającą najwięcej radości w każdych warunkach”, a także doskonale radzącą sobie na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni.

 

Wraz z serią Scorpion, opony Cinturato tworzą część asortymentu Pirelli zapewniającego prowadzenie przez cały rok i w każdych warunkach drogowych, dzięki dostępności gamy produktów letnich, zimowych i całorocznych. Pirelli zaprezentowało niedawno odświeżoną gamę swoich produktów, w której uwzględniono technologie opracowane zgodnie z procesem „Eco-Safety Design”, łączącym bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój w trakcie tworzenia nowych produktów. Cinturato Winter 2 i Scorpion Winter 2 (model rozwojowy, stworzony na potrzeby pojazdów typu SUV) to nowe modele opon zimowych, które współdzielą wiele cech sprawiających, że są wyjątkowo efektywne przy niskich temperaturach. Główną innowacyjną technologią dla obu modeli są zaprojektowane przez Pirelli lamele 3D, które dzięki trójwymiarowej strukturze zmieniają kształt w zależności od stanu zużycia bieżnika, przechodząc od formy liniowej do sinusoidalnej (zygzakowatej), co zwiększa ich powierzchnię roboczą i skuteczność działania na suchych, mokrych i zaśnieżonych nawierzchniach przez cały okres eksploatacji opony. Obie opony zostały wyróżnione znakiem doskonałości TÜV SÜD Performance Mark, który potwierdza ich osiągi i pozycję lidera w klasie opon zimowych.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).