Opony zimowe Cinturato Winter 2 w ofercie Pirelli | MOTOFAKTOR

Opony zimowe Cinturato Winter 2 w ofercie Pirelli

person Adrian Januszkiewicz 4/11/2021

Pirelli wprowadza do sprzedaży Cinturato Winter 2: nowe opony zimowe do samochodów średniej wielkości i crossoverów.

Cinturato Winter 2 to debiut kilku ważnych technologii opracowanych przez włoską firmę. Wśród nich warto wymienić zwłaszcza lamele, które w miarę eksploatacji wydłużają się, chwytając więcej śniegu i zapewniając lepszą przyczepność. W dniu wprowadzenia na rynek opony Cinturato Winter 2 są dostępne w 36 rozmiarach, od 16 do 20 cali. Opony mają pozwalać lepiej kontrolować pojazd na ośnieżonej i mokrej jezdni, jednocześnie podnosząc komfort jazdy. Mają też zapewniać skuteczność w każdych warunkach zimowych, co udowodniło niemieckie stowarzyszenie badawcze TÜV SÜD, które przyznało nowym oponom Pirelli swój certyfikat[1].

Większe bezpieczeństwo dzięki lamelom zmieniającym kształt

Opona zimowa Pirelli Cinturato Winter 2

Nowe opony Pirelli posiadają innowacyjne, zmieniające kształt lamele, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy w śniegu, deszczu i innych zimowych warunkach, a także na śliskich i suchych nawierzchniach w chłodne dni. Dzięki swojej trójwymiarowej konstrukcji, lamele wydłużają się w miarę zużywania się gumy, przechodząc z linii ciągłej w zygzakowatą.

 

W ten sposób wzrasta ich łączna powierzchnia i wydajność, a Cinturato Winter 2 stają się jeszcze skuteczniejsze na ośnieżonej, mokrej i suchej jezdni – nawet gdy są częściowo zużyte. W rezultacie, przebiegi opon Cinturato Winter 2 są dłuższe w porównaniu do poprzedników. Lamele o łącznej długości około 43 metrów poprawiają przyczepność na ośnieżonych nawierzchniach, gwarantując lepsze trzymanie się drogi o 30% w porównaniu do modelu SottoZero 3.

Więcej kilometrów, dzięki nowemu materiałowi

Nowe opony Cinturato Winter 2 pozwalają na pokonanie większej liczby kilometrów, niż poprzednie generacje opon zimowych Pirelli, dzięki nowemu materiałowi, bieżnikowi oraz konstrukcji. Innowacyjny materiał, z którego wykonane są Cinturato Winter 2, został opracowany w oparciu o płynne polimery, poprawiające skuteczność na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach, przy użyciu opatentowanej metody mieszania mieszanki. Metoda ta pozwala uzyskać maksymalną jednorodność składników materiału, która z kolei przekłada się na wyższą i trwalszą skuteczność opony na ośnieżonej i mokrej jezdni.

Cisza i poszanowanie środowiska

Firma poświęciła szczególną uwagę kwestiom ochrony środowiska, zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia szkodliwych emisji. Cinturato Winter 2 mają niższy opór toczenia w porównaniu do swojego poprzednika, klasyfikowany w kategorii B i C według europejskiego systemu znakowania opon. Dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika opony Cinturato Winter 2 gwarantują niską emisję hałasu pochodzącego z kontaktu opona-droga, podwyższając komfort jazdy. Jest to korzystne dla środowiska i plasuje nowe opony w kategorii A i B według europejskiego systemu znakowania opon.

Opracowane na podstawie wirtualnych symulacji

Specjalna konstrukcja bieżnika została opracowana w oparciu o wirtualny proces rozwoju, którego celem była optymalizacja ciśnienia na obszarze kontaktu opony z podłożem. Prace rozpoczęły się od zaprojektowania żłobień skutecznie odprowadzających wodę, pozwalających utrzymać kontrolę nad pojazdem nawet w warunkach aquaplaningu, a następnie przeszły do określenia kształtu i umiejscowienia rowków zapewniających maksymalną przyczepność na śniegu.

Właściwości samouszczelniające, czyli jazda mimo przebicia opony

Opony Cinturato Winter 2 w niektórych rozmiarach są wyposażone w technologię samouszczelniającą Pirelli Seal Inside, która gwarantować ma jeszcze większe bezpieczeństwo. Dzięki niej kierowca może kontynuować jazdę, jeżeli otwór po uszkodzeniu jest nie większy, niż 4 mm. Specjalne szczeliwo wewnątrz opony przywiera do obcego elementu natychmiast po przebiciu opony, zapobiegając uciekaniu powietrza i utracie ciśnienia. Po usunięciu obiektu to samo szczeliwo zalepia powstały otwór.

Opony Elect zwiększające zasięg aut hybrydowych i elektrycznych

Dla samochodów elektrycznych i hybrydowych dostępne są, w wybranych rozmiarach, opony Cinturato Winter 2 z oznaczeniem Elect. Oferowany pakiet technologii oraz materiał, konstrukcja i bieżnik opon gwarantują niski opór toczenia i maksymalizację zasięgu baterii. Ponadto ciche i komfortowe samochody elektryczne cechują się niższą emisją hałasu pochodzącego z kontaktu opona-droga oraz natychmiastową przyczepnością, zapewniającą moc i moment obrotowy charakterystyczne dla silników elektrycznych, nawet na niskich obrotach.

Odświeżenie zimowej gamy Pirelli

Nowe opony Cinturato Winter 2 zastąpią pierwszą generację opon zimowych Cinturato Winter w rozmiarach od 16 do 18 cali, a także opony SottoZero 3. Te ostatnie są uzupełnieniem P Zero Winter – opon zimowych Pirelli przeznaczonych dla samochodów o większej mocy w rozmiarach powyżej 18 cali, wprowadzonych zeszłej zimy. Pojawienie się w sprzedaży opon Cinturato Winter 2 stanowi zwieńczenie procesu odświeżenia rodziny Cinturato, który rozpoczął się od prezentacji opon letnich Cinturato P7 w 2020 roku i obejmował wprowadzenie nowych opon Cinturato All Season SF2 na początku bieżącego roku.

 

[1] Znak osiągów opon TÜV SÜD jest znakiem doskonałości i pewności przy zakupie opony. Certyfikat Performance Mark nr Z2 082041 0003 Rev. 00 został uzyskany dzięki spełnieniu podstawowych wymagań technicznych niezależnej jednostki certyfikującej TÜV SÜD po testach przeprowadzonych w kwietniu 2021 roku na oponach o rozmiarze 205/55 R16 91H. Więcej informacji na stronie http://www.pirelli.com/tuvcinturatowinter2. Nr raportu z badań: 713212452. Ważny do: 2026-05-05.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).