Pirelli przedstawiło nową gamę opon Scorpion | MOTOFAKTOR

Pirelli przedstawiło nową gamę opon Scorpion

person Adrian Januszkiewicz 29/06/2022

Rodzina opon Pirelli Scorpion dedykowana do SUV-ów jest teraz bezpieczniejsza, wygodniejsza i posiada lepsze osiągi.

Cała gama opon Pirelli Scorpion – niedawno odświeżona w wersjach letniej, zimowej i całorocznej – odnotowała poprawę we wszystkich parametrach osiągów zgodnych z klasyfikacją europejskiego systemu etykietowania opon. Najwyższą ocenę osiągów na mokrej nawierzchni otrzymały opony letnie Scorpion, Scorpion Winter 2 i Scorpion All Season SF2 – trzej spadkobiercy oryginalnego Scorpiona, który został po raz pierwszy zaprezentowany na rynku w 1986 roku i był przeznaczony do pojazdów terenowych. Opony te kontynuują swoją ewolucję aż do dzisiaj, aby dostosować się do rosnących wymagań nowoczesnych SUV-ów. Dowodem na to jest blisko 90 homologacji, które otrzymała już nowa gama Scorpion.

Trzy odmienne opony Scorpion: ten sam poziom bezpieczeństwa i wydajności

Szczególnie wyróżnia się ocena przyczepności na mokrej nawierzchni dla wszystkich trzech członków rodziny: wszystkie dostępne rozmiary znalazły się w klasach A lub B, najwyższych wynikach według europejskich etykiet opon. Spośród nich ponad 80% należy do klasy A. Ponad 60% gamy Scorpion znajduje się w klasie A lub B pod względem oporów toczenia – jest to kategoria świadcząca o trosce o ochronę środowiska, a także główny czynnik wydłużający zasięg pojazdów elektrycznych.

 

Obecna gama opon jest już bardzo blisko osiągnięcia celu, jakim jest posiadanie 70% wszystkich produktów w klasach A i B pod względem oporów toczenia, które Pirelli wyznaczyło na rok 2025. Nowa letnia opona Scorpion i Scorpion All Season SF2 mają już 100% asortymentu sklasyfikowanego w kategorii A lub B według europejskich etykiet w kategorii oporu toczenia. Nowa gama to także najwyższe oceny, jeśli chodzi o kwestię generowanego hałasu zewnętrznego –wszystkie trzy warianty mają 100% produktów w klasie A lub B tej kategorii.

Zaawansowana technologia dostępna w całej ofercie

Niedawna zmodernizowana gama opon Scorpion została zaprojektowana w ten sposób, by odpowiedzieć na rosnące potrzeby segmentu pojazdów typu SUV, dla którego przewiduje się stały wzrost globalnej sprzedaży w ciągu najbliższych kilku lat. Samochody te charakteryzują się dużą masą własną i wysoko położonym środkiem ciężkości, które zapewniają szczególną charakterystykę jazdy wymagającą dedykowanych opon spełniających najwyższe standardy współczesnej i przyszłej mobilności. Oprócz osiągania wyższych celów w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i osiągów, niektóre rozmiary z rodziny Scorpion są teraz dostosowane do współpracy z zelektryfikowanymi SUV-ami.

 

Około 30% asortymentu opon jest wyposażone w technologię Elect, rozwiązanie opracowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Sprawia to, że rodzina Scorpion należy do gamy produktów Pirelli z największą liczbą homologacji do niskoemisyjnych samochodów. Wraz z innymi innowacyjnymi technologiami, takimi jak Seal Inside, Run Flat i PNCS, Elect jest jedną ze specjalności Pirelli, która charakteryzuje najnowocześniejsze opony w gamie.

 

Ponad jedna trzecia opon Scorpion – w nowej letniej, zimowej i całorocznej wersji – jest wyposażona dodatkowo w technologię, umożliwiającą wygodną i cichą podróż – Pirelli Noise Canceling System (PNCS) – zmniejszającą natężenie hałasu drogowego wewnątrz pojazdu oraz Run Flat i Seal Inside – umożliwiające kierowcom kontynuowanie podróży nawet po przebiciu opony.

Bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i certyfikowane osiągi

Trzy najnowsze produkty z gamy Scorpion zostały stworzone zgodnie z procesem, który Pirelli nazywa „Eco-Safety Design”. To podejście wykorzystuje innowacyjne materiały i narzędzia, w tym komputerowe modelowanie znane ze sportów motorowych, aby osiągnąć najwyższe osiągi pod względem trwałości i bezpieczeństwa. Dzięki „Eco-Safety Design” opony Pirelli są w stanie zagwarantować niezawodne hamowanie i przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, zwiększając bezpieczeństwo, ale także zapewniając osiągi, które ograniczają wpływ na środowisko, dzięki bardziej wydajnemu zużyciu paliwa, zmniejszeniu hałasu i wydłużeniu żywotności opony. Aby osiągnąć te imponujące wyniki, gama została przeprojektowana w wyniku badań i prac rozwojowych, które zoptymalizowały skład mieszanek, ulepszyły trzy różne wzory bieżnika i wzmocniły konstrukcję, która jest wyposażona w najnowocześniejsze materiały.

 

Odświeżenie całej gamy opon Scorpion umożliwiło firmie Pirelli uzyskanie znaku doskonałości TÜV SÜD Performance Mark, który jest przyznawany tylko temu ogumieniu, które należy do najlepszego na rynku i sprawdzającego się w każdej możliwej sytuacji drogowej. W celu zabezpieczenia łańcucha dostaw, gama opon Scorpion produkowana jest w fabrykach znajdujących się na terenie Unii Europejskiej.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).