Pierwszy elektryczny Mercedes-AMG na oponach Yokohama | MOTOFAKTOR

Pierwszy elektryczny Mercedes-AMG na oponach Yokohama

person Redakcja 18/03/2022

Yokohama Rubber rozpoczęła dostawy opon ADVAN Sport V107 jako oryginalnego wyposażenia do pierwszego pojazdu elektrycznego Mercedesa-AMG.

Yokohama Rubber rozpoczęła dostawy opon ADVAN Sport V107 jako oryginalnego wyposażenia (OE) do pierwszego pojazdu elektrycznego Mercedesa-AMG–modelu EQS 53 4MATIC+. Auto jest wyposażone w przednie i tylne opony w rozmiarze 275/35R22 104Y.

 

Opony dla Mercedesa-AMG EQS 53 4MATIC+ zostały opracowane wspólnie przez Yokohama Rubber i Mercedesa-AMG, dzięki czemu spełniają najwyższe standardy technologiczne niemieckiego producenta samochodów. Aby osiągnąć niski poziom oporów toczenia wymagany w pojazdach elektrycznych, Japończycy zastosowali nową mieszankę, która zmniejsza wytwarzanie ciepła podczas normalnej jazdy jeszcze bardziej niż ta stosowana w oponach dostarczanych do innych pojazdów Mercedes-AMG do tej pory.

 

Ponadto struktura profilu opony, kluczowa dla równomiernego nacisku na nawierzchnię drogi oraz nowo opracowany wzór bieżnika zmniejszają hałas podczas przyspieszania, zgodnie z regulaminem Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (UN-ECE R51-03).

 

Nowy ADVAN Sport V107 to połączenie doskonałych właściwości jezdnych i przyjaznych dla środowiska funkcji, które czynią z niego idealną oponę dla pierwszego auta elektrycznego marki Mercedes-AMG. Opona posiada znak homologacji „MO1” Mercedes-AMG na ścianie bocznej.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).