Ostatnie okazje na kontrole zawieszenia samochodu | MOTOFAKTOR

Ostatnie okazje na kontrole zawieszenia samochodu

person Redakcja 25/09/2020

Dobiega końca kolejna edycja akcji Bilstein z mobilnym testerem zawieszenia.

Bilstein, jako globalny producent amortyzatorów i elementów zawieszenia, bezpośrednio oddziałuje na kwestie bezpieczeństwa na drodze. Nie poprzestaje przy tym na dostawach na pierwszy montaż czy aftermarket. W dużym stopniu stara się wesprzeć kierowców w utrzymaniu odpowiedniego stanu technicznego pojazdu. Kluczowym narzędziem jest mobilny tester, który cyklicznie odwiedza polskie miejscowości.

Obecny rok jest pełen nagłych wydarzeń wywołanych epidemią koronawirusa. Wpłynęło to na terminy wiosennych akcji Bilstein z kontrolą zawieszenia, które ruszyły dopiero na przełomie czerwca i lipca. Już wtedy, w porównaniu z ubiegłymi latami, widać było zwiększony udział starszych samochodów. Z rozmów z kierowcami wynikało, że intensywniej niż zazwyczaj są użytkowane. I niemal wszyscy deklarowali, że będą wykorzystane w okresie letnich do wyjazdów na urlop. Zanim to nastąpi planują przegląd techniczny, a dzięki naszej akcji mają okazję do pełniejszego testu zawieszenia. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce

W sumie skontrolowano 1689 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. O ile dotychczas ich średni wiek wynosił 8-9 lat, tak teraz to dwanaście i więcej lat. Ich stan techniczny jest proporcjonalnie gorszy i część kierowców musi przygotować się do wymiany amortyzatorów. Co ciekawe poza ofertą standardowych referencji z serii Replacement zadawano wiele pytań na temat możliwość podniesienia właściwości jezdnych poprzez modyfikację serią Performance.

Trasa drugiej tury akcji mobilnego testera była szczegółowo rozplanowana. Jednak już na początku września plany ponownie pokrzyżował koronawirus i czasowe zamykanie bądź ograniczanie wstępu do wybranych regionów kraju. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych dystrybutorów i współpracujących z nimi warsztatów samochodowych udaje się na bieżąco reagować i przekładać lokalizacje. Niezależnie od tego widać trend rosnącej roli własnego samochodu. Nie tylko wśród dotychczasowych właścicieli, dużo osób zdecydowało się na jego zakup właśnie teraz. Andrzej Wojciech Buczek

Według aktualnego planu z możliwości bezpłatnej kontroli zawieszenia będzie można skorzystać:

 

  • 26.09.2020 – Kraków
  • 28.09.2020 – Garwolin
  • 29.09.2020 – Sobolew
  • 30.09.2020 – Olsztyn
  • 01.10.2020 – Łomża
  • 02.10.2020 – Hrubieszów
  • 05.10.2020 – Łapy

 

Lokalizacje te mogą jednak ulec zmianie, w takiej sytuacji informacja będzie podawana na stronie bilstein.com i Facebooku. W połowie października szykowana jest niespodzianka dla fanów sportów motorowych. Wkrótce zostaną ujawnione szczegóły.

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).