Opony zimowe Goodyear na podium testu ADAC | MOTOFAKTOR

Opony zimowe Goodyear na podium testu ADAC

person Redakcja 13/10/2023

Marki opon należące do Goodyear zajęły 1., 2. i 3. miejsce w najnowszych testach opon zimowych ADAC. Opony Goodyear i Dunlop otrzymały najwyższe noty.

 

ADAC to największe europejskie, niezależne stowarzyszenie motoryzacyjne. W najnowszych testach badacze organizacji poddali wymagającym próbom 16 marek opon zimowych w popularnych rozmiarach 205/60R16 [1] i 225/45R17 [2].

Opony zimowe marki Goodyear na podium ADAC

Testy ADAC potwierdziły nie tylko zrównoważone osiągi, ale także wysoką wydajność opon zimowych Goodyear UltraGrip 9+ i UltraGrip Performance+.

 

UltraGrip Performance+ zajęła 2. miejsce w teście opon 17-calowych. Eksperci docenili ten produkt za „bezpieczne właściwości jezdne na suchej nawierzchni, dobre prowadzenie na mokrej nawierzchni, bardzo wysoki przewidywany przebieg, niską ścieralność i dobrą wydajność.” [2]

 

Inny model Goodyear, UltraGrip 9+ zajął z kolei trzecie miejsce w rankingu opon 16-calowych. Według badaczy opona była bezkonkurencyjna pod względem wydajności. Chwaloną ją również za „bezpieczne właściwości jezdne na suchej nawierzchni, dobre osiągi na mokrej nawierzchni i wysoki przewidywany przebieg”. [3]

 

Obie opony zimowe UltraGrip są wyposażone w technologie Goodyear Mileage Plus i Winter Grip, które wydłużają przebieg i zapewniają wysoką przyczepność na zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

Dunlop Winter Sport 5 na najwyższym stopniu podium w teście opon 16-calowych

Kolejne sukcesy w testach odniosła opona Dunlop Winter Sport 5, która zajęła 1. miejsce w teście opon 16-calowych [1] i 4. miejsce w porównaniu opon 17-calowych [2].

 

To zrównoważona opona, która oferuje precyzyjne i bezpieczne prowadzenie podczas dynamicznej jazdy na suchej nawierzchni oraz pewne zachowanie na mokrych nawierzchniach. Ponadto zapewnia wzorowe bezpieczeństwo na zimowych drogach oraz wyróżnia się bardzo długim przewidywanym przebiegiem. Charakteryzuje się też niższą wagą i dobrą efektywnością paliwową -ocenili testerzy ADAC. [1]

 

Za pewne prowadzenie Dunlop Winter Sport 5 na zimowych drogach odpowiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak zwiększona liczba klocków bieżnika, które zachowują się jak dodatkowe krawędzie chwytne, zapewniając doskonałą trakcję i właściwości jezdne na śniegu, co pozwala oponie oferować wiodące w branży osiągi.

Opony Fuldy i Savy zapewniają przekonujące osiągi

Ekspertów ADAC przekonały również właściwości marek Goodyear z segmentu środka i budżetowego. Uznali oni opony Fuldy i Savy za „zadowalające”. W teście opon 16-calowych Fulda Kristall Control HP2 uplasowała się na 11. miejscu, a jej mocne strony to „precyzyjne i bezpieczne osiągi na suchej nawierzchni, najdłuższy przewidywany przebieg, niska ścieralność, ponadprzeciętnie niska masa i niskie zużycie paliwa.” [1]

 

Z kolei Sava Eskimo HP2 zajęła 11. miejsce w rankingu opon 17-calowych i była chwalona za „bezpieczne właściwości na zimowych drogach, długi przewidywany przebieg, niską ścieralność, bardzo niską wagę i najniższe zużycie paliwa w teście.” [2]

 

Cieszymy się, że cztery nasze marki zostały docenione w jednym z najbardziej skrupulatnych i prestiżowych europejskich testów opon zimowych. Sukces tych produktów jest świadectwem innowacyjności i zaangażowania Goodyeara na rzecz zimowych osiągów i jest potwierdzeniem, że mamy doskonałe portfolio opon zimowych – powiedział Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w oponach osobowych w regionie EMEA.

 

[1] ADAC – test opon zimowych 2023 – 205/60R16
[2] ADAC – test opon zimowych 2023 – 225/45R17
[3] Cytaty przetłumaczone z oryginalnych ocen testerów w języku niemieckim

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).