Opony wyczynowe Hankook najlepsze w teście "Auto Express" | MOTOFAKTOR

Opony wyczynowe Hankook najlepsze w teście "Auto Express"

person Januszkiewicz Adrian 21/09/2021

Opony Hankook Ventus S1 evo 3 zdobyły miano zwycięzcy testu opon letnich 2021 przez brytyjski magazyn motoryzacyjny "Auto Express".

Najnowsza wersja opon  Ventus S1 evo 3 odniosła pierwsze zwycięstwo w teście opon letnich 2021 organizowanym przez „Auto Express Magazine”, najlepiej sprzedający się magazyn motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii. Od 1998 roku testy opon „Auto Express” są postrzegane jako punkt odniesienia w zakresie osiągów, bezpieczeństwa i oszczędności paliwa przez konsumentów poszukujących niezależnych porad dotyczących opon. W testach, które zostały opublikowane w edycji specjalnej z września 2021 r., opony Hankook Ventus S1 evo 3 rywalizowały z 10 innymi markami opon letnich w świetnie sprzedającym się rozmiarze 225/45 R17.

 

Każda opona została oceniona w serii kluczowych ocen osiągów na torze doświadczalnym w północnych Niemczech, obejmujących przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, poziom hałasu, oszczędność paliwa i cenę. Wszystkie wyniki testów zostały przeliczone na wartości procentowe, aby dokładnie odzwierciedlić względne osiągi opon, po czym były sumowane, aby uzyskać ostateczny wynik. Model Ventus S1 evo 3 zwyciężył również w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, gdzie przyczepność opon jest najbardziej wystawiana na próbę.

 

„Auto Express” skomentował wynik: Warto zwrócić uwagę na to, że gdy opony Ventus zatrzymały się, dwa metry przed kolejnym konkurentem, ich przeciwnik dalej poruszał się z prędkością 20km/h. Opony Hankook wyróżniały się nie tylko podczas jazdy na linii prostej; dobrze sprawdziły się na mokrym torze, łącząc mocne osiągi przedniej osi oraz zachowując dobrą przyczepność na osi tylnej pojazdu. Równowaga była dobrze zachowana, z precyzyjnym prowadzeniem umożliwiającym bezpieczne pokonywanie zakrętów przy pełnym gazie. Opony sprawdzały się również dobrze w testach aquaplaningu w głębokich kałużach.

 

Brytyjski internetowy sprzedawca opon Blackcircles.com, który sponsorował test opon, stwierdził: Hankook okazał się bardzo popularnym wyborem wśród klientów, a recenzje często chwalą przyczepność opon, doskonałe prowadzenie na drodze i ogólne osiągi.

esteśmy zachwyceni wynikami ostatnich testów opon letnich przez Auto Express. Ventus S1 evo 3 otrzymały już wyróżnienie "Wysoce rekomendowane" w teście opon UHP w rankingu Tire Reviews 2021, a ta najnowsza nagroda podkreśla nasze zaangażowanie, aby zapewnić kierowcom doskonałą jakość jazdy przy potężnym przyspieszeniu, a także niezwykłą skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Sanghoon Lee prezes Hankook Tire w Europie

 

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).