Opony letnie Nokian Powerproof i Nokian Wetproof | MOTOFAKTOR

Opony letnie Nokian Powerproof i Nokian Wetproof

person Adrian Januszkiewicz 3/04/2019

W związku z nadchodzącym sezonem letnim fiński producent opon firma Nokian Tyres przygotowała dwa nowe, innowacyjne produkty.

Typowe dla letniej pory roku zmienne warunki pogodowe oraz niezwykle zróżnicowana jakość dróg to dla europejskich kierowców duże wyzwanie. Różnica temperatur pomiędzy mroźnymi wiosennymi porankami a letnimi upalnymi popołudniami sięga nawet 40 stopni, a w połączeniu z nagłymi burzami wymaga opon, które będą w stanie dopasować się do zmiennych warunków drogowych. Opony letnie Nokian Powerproof zaprojektowane do szybkiej jazdy mają z łatwością sprostać każdym, letnim warunkom zapewniając przyjemną równowagę w czasie jazdy.

Nowe Nokian Powerproof błyskawicznie reagują na ruchy kierownicą. Dobre opony muszą gwarantować pewne prowadzenie i dobrą sterowność, bo to te cechy bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo jazdy. Mika Häkkinen specjalista od szybkiej jazdy i dwukrotny mistrz świata Formuły 1

 

Nokian Powerproof, jak podaje producent, zapewniają niezwykle stabilne prowadzenie i doskonałą sterowność nawet przy szybkich zmianach pasa ruchu i nagłym hamowaniu. Opony gwarantują pewny kontakt z nawierzchnią zarówno na pokrytych deszczem autostradach jak i spalonych słońcem bulwarach, a dzięki wzmocnionej konstrukcji, także zwiększoną wytrzymałość. Te wysokiej klasy opony UHP dostępne są aż w 51 wersjach rozmiarowych w przedziale od 17 do 20 cali w dwóch kategoriach prędkości: W (270 km/h) i Y (300 km/h).

 

W testach opon letnich niemieckiego magazynu “Auto Bild Allrad” Nokian Powerproof uzyskały drugie miejsce i ocenę WZOROWĄ. Opony wyróżniono ze względu na wysokie osiągi na wszystkich nawierzchniach jak i bardzo dobrą przyczepność na nawierzchni mokrej. W testach przeprowadzonych przez niemiecki magazyn “Gute Fahrt” Nokian Powerproof znalazły się na czwartej pozycji i otrzymały rekomendację “Gute Fahrt Recommendation”. W teście pochwalono zachowanie opon na mokrej nawierzchni. Podkreślano również inne właściwości ogumienia na mokrej nawierzchni: doskonałe zachowanie i stabilność przy hamowaniu, a także dużą przyczepność w teście na mokrym okręgu oraz dobre właściwości zapobiegające aquaplaningowi.

 

Ponadto, opony Nokian Powerproof zostały wyróżnione certyfikatem niezależnego instytutu badawczego TÜV SÜD potwierdzającym ich wszechstronność oraz świetne osiągi na każdej nawierzchni i przy zmiennych warunkach.

Mika Häkkinen

Nokian Wetproof zwycięzcą testów magazynu Auto Motor und Sport i ACE Lenkard

Nowe opony letnie Nokian Wetproof zaprojektowane z myślą warunkach drogowych Europy Środkowej zajęły pierwsze miejsce w testach największego niemieckiego magazynu motoryzacyjnego “Auto Motor und Sport”. Nokian Wetproof wykazały najlepszą zdolność hamowania pokonując konkurencyjne modele opon premium na mokrej nawierzchni. Wyróżniono je także za pewne prowadzenie na suchej nawierzchni oraz dobrą kontrolę jazdy. W teście opon letnich przeprowadzonym przez ACE we współpracy z niemieckim GTÜ (Niemiecki Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego) i austriackim ARBÖ, Nokian Wetproof zostały ocenione jako “wysoce rekomendowane”. Opona okazała się najlepszą w hamowaniu na krótkim dystansie na mokrej drodze, w teście aquaplaningu oraz niemal perfekcyjnym trzymaniu bocznym na mokrej nawierzchni.

 

Dodatkowo, certyfikat niezależnego instytutu badawczego TÜV SÜD przyznany oponom Nokian Wetproof potwierdza, że model ten wyprzedza konkurencję zarówno pod względem jakości jak i osiągów.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).