Opony Hankook do elektrycznych samochodów osobowych wyróżnione IDEA Award 2018 | MOTOFAKTOR

Opony Hankook do elektrycznych samochodów osobowych wyróżnione IDEA Award 2018

person Joanna Piszcz 23/10/2018

Opony nowej generacji do samochodów elektrycznych, Kinergy AS ev, zostały wyróżnione podczas rozdania nagród International Design Excellence Awards (IDEA).

Opony firmy Hankook do samochodów elektrycznych – Kinergy AS ev – to połączenie nowoczesnych technologii zapewniających wyjątkowo niski poziom hałasu, udoskonalone osiągi oraz komfort. Opona ta wyróżnia się także innowacyjnym designem. Kinergy AS ev zostały nagrodzone na tegorocznym International Design Excellence Awards (IDEA) w kategorii Motoryzacja i transport.

 

W poprzednich latach firma Hankook otrzymała liczne nagrody od IDEA za swoje futurystyczne opony koncepcyjne – brązowy oraz złoty medal w 2015 roku oraz miejsce w finale w 2017 – jednak w tym roku po raz pierwszy producent został nagrodzony za bieżnik przewidziany dla rynku masowego.

 

Kinergy AS ev wyróżnia się między innymi wyjątkowo niskim poziomem hałasu. Komfort, osiągi i jakość prowadzenia jakie oferuje ten bieżnik są porównywalne z parametrami opon High-Performance do pojazdów osobowych. Specjalny kształt oraz wygląd ścian bocznych dostosowany do samochodów elektrycznych zapewniają lepszą aerodynamikę i optymalne zachowanie na jezdni w różnych warunkach. Aby zmniejszyć poziom hałasu, zredukowano określone częstotliwości dźwięków występujące podczas jazdy. Opasanie wzmocnione włóknem aramidowym, zastosowane tylko w przypadku opon do samochodów elektrycznych, ma na celu minimalizację zniekształceń klocków na skutek zmiany kierunku jazdy. Funkcja ta przyczynia się także do znaczącej poprawy przyczepności i stabilności jazdy.

 

Przyznawane przez amerykańskie stowarzyszenie projektantów przemysłowych nagrody IDEA 2018 to prestiżowe wyróżnienia uznawane za jedne z trzech najważniejszych nagród w tej dziedzinie obok “iF DESIGN AWARD” i “Red Dot Design Award”. Aby wybrać najlepszy projekt, ocenie poddawane są różne elementy, takie jak innowacyjność projektu, wrażenia i korzyści dla użytkownika, społeczna odpowiedzialność biznesu, estetyka.

 

Źródło: Hankook Tire

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).