Opony do ładowarek z oznaczeniem 3* w ofercie Goodyear | MOTOFAKTOR

Opony do ładowarek z oznaczeniem 3* w ofercie Goodyear

person Adrian Januszkiewicz 9/04/2021

Goodyear przedstawił nową, zaawansowaną gamę produktów z oznaczeniem 3* do ładowarek.

Wraz z rozwojem maszyn, które stają się coraz cięższe i oferują coraz większe możliwości, muszą rozwijać się też opony, aby zapewnić wydajną pracę. Nowe opony z symbolem 3* mają odpowiadać na te potrzeby.

 

W tym programie modernizacji uwzględniono 18 z 30 rozmiarów opon Goodyear do ładowarek RT-4D/5D, RL-4K/5K, RL-3S/5S. Opony z oznaczeniem 3* charakteryzują się mocniejszym karkasem radialnym, większym przekrojem stopki i mocniejszymi drutami warstwowymi. To z kolei prowadzi do zwiększenia nośności [1] nawet o 18% w porównaniu do wersji z oznaczeniem 2*, co z kolei przekładać ma się na potencjalnie niższe koszty w przeliczeniu na godzinę pracy. Nowa konstrukcja ma na celu skrócenie czasu przestojów w najbardziej ekstremalnych warunkach, jak również spełnienie wymagań górnictwa podziemnego.

Produkty te są również wyposażone w technologię Goodyear Hi-Stability, która bazuje na innowacyjnej radialnej konstrukcji ściany bocznej, zapewniającej większą stabilność i zmniejszającej kołysanie się łyżki, co ma zwiększać pewność kierowcy podczas załadunku. Lepsza stabilność i kontrola nad pojazdem przyczyniać mają się do wydłużenia okresu eksploatacji opony dzięki zminimalizowaniu odkształceń i większej odporności na uderzenia.

 

Goodyear przedstawił nowe produkty podczas wirtualnych targów Hillhead Show, które odbyły się w dniach 30-31 marca 2021 r. Podczas tego wydarzenia Goodyear zaprezentował również system TPMS Heavy Duty, który został specjalnie zaprojektowany, aby w czasie rzeczywistym przekazywać informacje o stanie opon, co pozwoli uniknąć przestojów, zwiększyć oszczędność paliwa i bezpieczeństwo kierowcy, a także wydłużyć całkowitą żywotność produktu i przyczynić się do obniżenia emisji CO2.

Innowacyjność jest podstawą wszystkiego, co robimy, począwszy od projektowania, produkcji i dostarczania najnowocześniejszych opon, które pomagają naszym klientom osiągać wyniki każdego dnia. Zaawansowana konstrukcja nowej opony z oznaczeniem 3* umożliwia operatorom jazdę z większą ładownością i przy wyższym ciśnieniu powietrza, co z kolei pozwala bezpiecznie pracować podczas wykonywania trudnych zadań. Połączenie nowych opon Goodyear z oznaczeniem 3* z naszym systemem TPMS Heavy Duty pozwala nam przedstawić operatorom kompleksową ofertę, dzięki której mogą w pełni wykorzystać swoje maszyny, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo. Octavian Velcan dyrektor zarządzający ds. opon OTR Goodyear w regionie EMEA

 

[1] Rozmiar odniesienia: 26.5R29 RL-3S HiS *** 217A2 6S L3S wzrost nośności od 19 500 kg (**) do 23 000 kg (***)

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).