Opony Continental w najmocniejszym supersamochodzie Brabusa | MOTOFAKTOR

Opony Continental w najmocniejszym supersamochodzie Brabusa

person Redakcja 25/07/2023

W nowym Brabusie 930, najpotężniejszym supersamochodzie w ofercie marki, firma tuningowa Brabus używać będzie wyłącznie opon Continental.

 

 

Z przodu Brabusa 930 zamontowane zostanie ogumienie w rozmiarze 275/35 ZR 21, a z tyłu 335/25 ZR 22. Taka kombinacja ma zapewnić samochodowi o mocy 930 KM pewną przyczepność na drodze i umożliwić przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy. Supersportowy pojazd z silnikiem V8, ważący 2400 kg i generujący moment obrotowy o wartości 1 550 Nm, osiąga prędkość maksymalną ograniczoną elektronicznie do 316 km/h.

 

Opona Continental SportContact 7
Opona Continental SportContact 7, Fot. Continental

Nowy Brabus 930 bazuje na Mercedesie AMG GT S E Performance. Ten supersportowy samochód porusza się na kutych felgach o dziesięcioramiennej konstrukcji i rozmiarze 21 cali z przodu oraz 22 cali z tyłu. Zamontowane na nich opony SportContact 7 zapewniać mają dynamiczne, pewne prowadzenie, skutecznie radząc sobie z siłami poprzecznymi i masą, gdy czterodrzwiowe hybrydowe coupe przyspiesza, skręca oraz hamuje. Sportowe ogumienie podkreśla również klinowaty kształt Brabusa 930. Eksperci Continental i marki Brabus ściśle współpracują od ponad 25 lat, zapewniając, że pojazdy firmy tuningowej z Bottrop są niezawodne i niezwykle zwrotne.

 

Firmy zajmujące się tuningiem pojazdów oraz producenci oryginalnego wyposażenia zatwierdzili nowe opony SportContact 7 firmy Continental, co stanowi dowód ich jakości. Potwierdzają to również niezależne testy przeprowadzone w publikacjach branżowych. We wszystkich siedmiu testach opublikowanych do tej pory w tym roku, opony SportContact 7 były zwycięzcami w każdym z testów, w których brały udział, trzykrotnie uzyskując oceny „wybitne” lub „doskonałe”.

 

Źródło: Continental

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).