Continental SportContact 7 zdobywa prestiżowe nagrody za wzornictwo | MOTOFAKTOR

Continental SportContact 7 zdobywa prestiżowe nagrody za wzornictwo

Opona Continental SportContact 7 zdobyła nagrody Red Dot Award oraz iF DESIGN AWARD.

Jeśli chodzi o estetykę kół samochodowych, to zwykle zwraca się uwagę przede wszystkim na efektowne felgi. SportContact 7 firmy Continental pokazały jednak, że opony mogą również robić wrażenie pod względem formy, wzornictwa i funkcjonalności. Nowa opona sportowa z Hanoweru zdobyła właśnie dwie spośród najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród w dziedzinie designu – Red Dot Award: Product Design oraz iF DESIGN AWARD.

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz sportowy okręt flagowy nie tylko przekonał do siebie fanów motoryzacji, ale także, że eksperci w dziedzinie wzornictwa z całego świata docenili naszą pracę, przyznając nam ważne nagrody – powiedział Enno Straten, szef działu strategii, analiz i marketingu opon EMEA w Continental.

 

Tworząc nową oponę projektanci kierowali się trzema głównymi celami: po pierwsze, opracowanie godnej zaufania następnej generacji dla długiej linii opon SportContact. Po drugie, opracowane innowacje powinny być możliwie najbardziej zauważalne. I po trzecie, język projektowania musiał być zgodny z językiem projektowania nowoczesnych samochodów sportowych.

Renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo produktu

W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji, 48 członków międzynarodowego jury Red Dot 2022 indywidualnie oceniło każde ze zgłoszeń z 60 krajów do nagrody Red Dot: Product Design. Nagrody otrzymały tylko te produkty, które przekonały ekspertów wyjątkową jakością wzornictwa – w tym opona Continental SportContact 7. Zdaniem jury, nagrodzone firmy swoimi zgłoszeniami wyznaczyły nowe standardy w branży wzornictwa.

 

W tym roku konkursowym szczególnie uderzyła mnie wyraźna kreatywność, jaką wykazywały nagrodzone produkty. To, że wciąż istnieją projekty, które zaskakują formą i funkcjonalnością, jest naprawdę imponujące i godne pochwały – stwierdził dr Peter Zec, inicjator i dyrektor generalny Red Dot, komentując konkurs w 2022 roku.

SportContact 7 zwycięża wśród prawie 11 000 zgłoszeń

Sportowa opona UHP zdobyła również tegoroczną nagrodę iF DESIGN AWARD, stając się tym samym jednym ze zwycięzców znanego na całym świecie konkursu wzornictwa. Nagroda została przyznana w obszarze „Produkt”, w kategorii „Samochód/pojazd”. iF DESIGN AWARD jest przyznawana raz w roku przez najstarszą na świecie niezależną instytucję zajmującą się wzornictwem, iF International Forum Design GmbH. Opona SportContact 7 zachwyciła 132-osobowe, niezależne, międzynarodowe jury przede wszystkim swoją innowacyjną formą i funkcjonalnością. A liczba kandydatów była duża: jurorzy musieli przyznać znak jakości wyłaniając zwycięzców spośród prawie 11 000 zgłoszeń z 57 krajów.

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).