Opony Bridgestone w elektrycznym Maserati | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone w elektrycznym Maserati

Bridgestone opracował opony dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Maserati – modelu Grecale Folgore. Są to opony Potenza Sport ENLITEN.

Wcześniej marki współpracowały nad oponami do modeli Maserati MC20 i Maserati Grecale. Teraz Maserati poprosiło swojego długoletniego partnera o opracowanie opony, która poprawi możliwości drogowe ich pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a. Wynikiem jest specjalnie stworzona opona Bridgestone Potenza Sport ENLITEN.

Została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić kierowcom Maserati Grecale Folgore pełną kontrolę nad pojazdem nawet w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki zaawansowanym technologiom pakietu ENLITEN, została dostosowana do specyfiki włoskiego SUV-a, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo i wysokie osiągi, jednocześnie poprawiając właściwości ekologiczne pojazdu.

Fot. Bridgestone

Obie marki nastawione na elektromobilność

Oprócz długotrwałej współpracy, Bridgestone i Maserati mają również wspólne zaangażowanie w proces elektryfikacji. Opona stworzona dla modelu Grecale Folgore cechuje się bardzo niskim oporem toczenia, co pozwala zwiększyć zasięg pojazdu do 500 km.*

Bridgestone inwestuje w rozwój e-mobilności, dążąc do większej efektywności i dostępności dla kierowców i flot. Firma jest liderem w produkcji opon premium dla samochodów elektrycznych oraz dostawcą zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności. Natomiast Maserati, jako pierwsza włoska marka luksusowa, oferuje pojazdy w pełni elektryczne i zobowiązuje się do elektryfikacji całej swojej gamy modeli do 2025 roku, a pełni elektrycznych wersji do 2028 roku.

Maserati nastawione na elektryfikację

Zgodnie z długą historią i wartościami Maserati, Grecale Folgore został stworzony we Włoszech, korzystając z dedykowanych opon Bridgestone Potenza Sport ENLITEN.

Dzięki zastosowaniu symulatora jazdy Maserati oraz zaawansowanej technologii wirtualnego modelowania opon firmy Bridgestone, udało się osiągnąć cel bez konieczności tworzenia fizycznych prototypów, co przyczyniło się do zmniejszenia zużycia surowców, ograniczenia emisji CO2 oraz przyspieszenia procesu projektowania.

„Model Grecale Folgore stanowi kamień milowy dla Maserati na drodze do transformacji w kierunku e-mobilności i jesteśmy dumni, że nasze specjalnie zaprojektowane opony mogły dodatkowo podnieść parametry tego modelu. Nasza współpraca z pewnością otwiera nowe możliwości w tej dziedzinie” – mówi Steven De Bock, Vice President Original Equipment w Bridgestone EMIA.

* 500km odnosi się do wewnętrznych testów Maserati przeprowadzonych według cyklu mieszanego WLTP. Rzeczywisty, codzienny zasięg, jaki klient może osiągnąć zależy głównie od indywidualnego stylu jazdy, a także od topografii, temperatury zewnętrznej i obciążenia pojazdu.

Źródło: Bridgestone

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).