Opony Bridgestone Potenza w Maserati MC20 | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone Potenza w Maserati MC20

person Adrian Januszkiewicz 8/10/2020

Bridgestone został wybrany jako wyłączny dostawca opon do MC20 – najnowszego sportowego supersamochodu Maserati.

Przesuwanie granic możliwości

Na etapie rozwoju nowego MC20, marka Maserati potrzebowała sportowej opony klasy premium, która zapewniłaby wyjątkowe osiągi. Bridgestone, będąc wieloletnim partnerem Maserati, podjął wyzwanie i zaprojektował opony spełniające wszystkie wymagania producenta.

 

MC20 to połączenie najnowszych innowacji technicznych i inżynieryjnych Maserati. Najnowsze dzieło włoskiego producenta odzwierciedla zmianę, jakiej dokonała marka w zakresie osiągów. Bridgestone odegrał w tym procesie znaczącą rolę dzięki specjalnie opracowanym oponom Potenza.

 

Charakteryzują się one asymetrycznym wzorem bieżnika, który ma równomiernie rozprowadzać nacisk opony na podłoże i nową mieszanką mającą zapewniać lepszą reakcję układu kierowniczego i większą przyczepność na zakrętach. Dzięki połączeniu tych elementów stworzono oponę gwarantującą wysokie osiągi, która zapewnia optymalne połączenie kontroli, prędkości i stabilności.

Zwycięstwa we włoskich zawodach sportów motorowych

Wieloletnia współpraca producentów Bridgestone i Maserati ma swoje korzenie w historii sportów motorowych. Opony Potenza narodziły się w wyniku wieloletniej kooperacji Bridgestone z organizatorami Formuły 1. Dzięki wykorzystaniu opon Potenza w najnowszym modelu MC20 włoska marka może powrócić do swoich wyścigowych korzeni. To bardzo ważne, ponieważ osiąganie niezwykłych wyników zarówno na torze, jak i poza nim, jest wpisane w DNA obu firm.

 

W celu opracowania i przetestowania nowego MC20 i specjalnie zaprojektowanych do niego opon, obie firmy wykorzystały swoje centra badawczo-rozwojowe oraz przełomowe rozwiązania produkcyjne. Dzięki autorskiej technologii wirtualnego projektowania opon Bridgestone skrócił czas rozwoju produktu. Jednocześnie ograniczył jego wpływ na środowisko poprzez wykorzystanie mniejszej ilości materiałów i skrócenie czasu wprowadzenia projektu na rynek.

 

W rezultacie oponę Potenza dedykowaną do MC20 wyprodukowano w ciągu około 24 miesięcy. Dla obu liderów branży najwyższy priorytet stanowi stosowanie innowacyjnych technologii nienaruszających równowagi ekologicznej, dlatego też w przyszłości planowane jest wprowadzenie elektrycznej wersji modelu MC20.

Opony Potenza zostały zaprojektowane, przetestowane oraz wyprodukowane w Europie, tak, aby sprostać wysokim wymaganiom Maserati. Przy okazji naszej kolejnej już współpracy z Maserati, opracowaliśmy specjalną oponę Potenza, która ma sprawić, że model MC20 będzie mógł spełnić oczekiwania dotyczące mocy, kontroli i sportowych możliwości pojazdu. Steven De Bock VP Consumer Replacement and OE w Bridgestone EMIA
MC20 stanowi najnowszy rozdział historii współpracy Bridgestone i Maserati. Nasze firmy łączy ta sama fascynacja innowacyjnością i dążenie do doskonałości. Chcemy oferować naszym klientom produkty najwyższej jakości, które gwarantują wyjątkowe rezultaty. Zaprojektowane we Włoszech, zarówno nowe Maserati MC20, jak i opony Bridgestone Potenza, stanowią idealne połączenie. Bridgestone zaprojektował oponę sportową, która jest w stanie wesprzeć i zwiększyć niezwykłe możliwości MC20. Federico Landini Maserati Vehicle Line Executive sports cars

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).